Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP Milletvekilleri Şanlıurfa'da (VİDEO)

CHP Milletvekilleri Şanlıurfa'da (VİDEO)

CHP tarafından başlatılan 'Doğu ve Batının Buluşması' projesi kapsamında CHP Milletvekilleri Şanlıurfa'ya gelmeye başladı.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2013 Çarşamba 09:57
CHP Milletvekilleri Şanlıurfa'da (VİDEO)

Hafta sonuna kadar kentin simgesi olan Balıklıgöl'de kalacak olan milletvekilleri adına konuşan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, "Barı, dostluk, kardeşlik için buradayız. Batı ve doğu ile bir bütün olduğumuzun mesajını herkese ulaştırmayı amaçlıyoruz" dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Nurettin Demir'in önerisiyle hayata geçirilen 'Doğu ve Batının Buluşması' projesi kapsamında 9 ilden CHP'nin 11 milletvekili hafta sonuna kadar Şanlıurfa'da temaslarda bulunacak. Hafta sonuna kadar Şanlıurfa ve ilçelerinde temaslarda bulunacak olan heyette yer alan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İstanbul Milletvekili Sedef Küçük ve Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl'ü dolaştı. CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş'ın rehberliğinde Balıklıgöl'ü dolaşan CHP'li milletvekilleri, kutsal olduğuna inanılan balıklara yem attı.
Doğu ile batı arasındaki kaynaşmayı artırmak, karşılıklı diyalog ile sorunları tartışmak için Güneydoğu gezisini düzenlediklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Proje kapsamında 9 ilden 11 milletvekillerimiz burada olacak. Biz batısıyla doğusuyla bir bütünüz. Biz biriz, barıştan, dostluk ve kardeşlikten yanayız. Halkla bir bütün olup gezilerimizi sürdüreceğiz. Türkiye'nin sorunlarının çözülmesinde, gerçek barışı aramada bu hareketimizin ve birlikteliliğimizin katkısı olacağına inanıyoruz" dedi.


CHP İstanbul Milletvekili ve Sedef Küçük ise Güneydoğu'ya yönelik gezilerinin çözüm sürecinden daha önce programlandığını ifade edip; birlik, barış mesajları vermek istediklerini ifade etti.


Gün içerisinde kentte bir araya gelmesi planlanan CHP'li 11 milletvekili, pazar gününe kadar kalacakları Şanlıurfa'da, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ile temaslarda bulunacak, ilçeleri ziyaret edecek.

 

 

 

 

DHA


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık