Ana Sayfa Dünya CHP OLAĞAN KURULTAYA GİDECEK

CHP OLAĞAN KURULTAYA GİDECEK

CHP Merkez Yönetim Kurulu, 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. Toplantının ardından açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, CHP’nin olağan kurultaya gideceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 11:32
CHP OLAĞAN KURULTAYA GİDECEK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, toplantılarda seçim sonuçlarını kapsamlı olarak ele aldıklarını belirterek, MYK’da, seçmen tutumu, seçim bildirgesi, örgütler, parti programı gibi ana başlıklarda sunumlar yapıldığını kaydetti.

CHP’de ertelenen kongre takviminin yeniden başladığını hatırlatan Bekaroğlu, kongre sürecinin de CHP için bir şans olduğunu ifade etti.

Mehmet Bekaroğlu, olağanüstü kurultay çağrılarının ise gerçekçi olmadığını bildirdi. Takvime göre CHP’nin zaten Ocak sonu veya Şubat ayı başında olağan kurultayını yapacağını aktaran Bekaroğlu, bu takviminin ertelenme şansının da olmadığını vurguladı.

Bu arada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kendisine rakip olan isimlerle ilgili ilk değerlendirme geldi.

MYK toplantısında konuşan CHP lideri, kurmaylarından hiçbir adaya tepki göstermemelerini istedi, “Çok sayıda aday çıkması bu partinin farkı” dedi. Kılıçdaroğlu, “Bu kurultaydan CHP’nin güçlenerek çıkması yarışın eşit olmasına bağlı” mesajını verdi. kaynak: imc

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık