Ana Sayfa Siyaset CHP Şanlıurfa sorunlarını TBMM’e taşıyacak

CHP Şanlıurfa sorunlarını TBMM’e taşıyacak

Haber Merkezi Şanlıurfa (Rıha)

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2016 Çarşamba 17:01
CHP Şanlıurfa sorunlarını TBMM’e taşıyacak

Tanal'dan saldırı açıklaması; "Parayla Adam Tuttular"

Tanal'dan saldırı açıklaması

Yaşanan saldırı sonrasında açıklama yapan İstanbul CHP Milletvekili Mahmut Tanal yaşanan saldırı ile ilgili Eyyübiye Belediyesini sorumlu tuttu.

Tanal yaptığı açıklamada yapılan yolsuzlukların üzerine gitmeye devam edeceğini belirterek; “Bu grubu Eyyübiye Belediyesi yolsuzluklarını gündeme getirdiğim için özellikle belediye başkanlığı paralı ordu tutarak göndermiştir. Ben hak yolunda bu tutumumu devam ettireceğim” dedi.

Balıklıgöl'de CHP'li heyete yumurtalı saldırı

Şanlıurfa'da yaşanan elektrik sıkıntılarını gündeme getirmek ve araştırmalar yapmak için kente gelen CHP heyeti Balıklıgöl'ü ziyaret için bölgeye gitti.

Balıklıgöl'e gelen CHP heyetine bir grup vatandaş tarafından protesto edildi. Ellerindeki yumurtaları heyete fırlatan gruba polis ekipleri müdahale etti. CHP Heyetine yumurta atan grup bir süre slogan attı.

Öte yanda CHP Heyeti DEDAŞ Randevusuna Gitmedi

 

Şanlıurfa genelinde yaşanan çeşitli sıkıntıları yerinde görmek üzere Şanlıurfa gelen CHP’li 8 milletvekili Şanlıurfa Valiliği ve DEDAŞ’la görüşmek randevu talebinde bulundu. Şanlıurfa Valisi ile görüşemeyen CHP heyeti Vali Yardımcısı ile görüştü. DEDAŞ’tan alınan Randevuya gitmeyen CHP heyeti, DEDAŞ İl Müdürü ile randevunun olmamasından dolayı görüşmenin iptal edildiği belirtti.

 

Aralarında CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Trabzon Milletvekili Haluk Peşken, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek gibi isimlerin de bulunduğu 8 milletvekili Şanlıurfa’ya geldi. İlk olarak CHP İl Binasına geçerek İl Başkanı Aziz Aydınlık ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşme yapan CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Trabzon Milletvekili Haluk Peşken, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Balıkesir Milletvekili Namık Havutçu ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir, daha sonra ise Tatar Höyük Sulama Birliği’ne giderek birlik yöneticileriyle görüştü.

Basına kapalı olan görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Peşken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle 8 milletvekiliyle birlikte Şanlıurfa’ya geldiklerini belirtti. Yapılan açıklamaların ardından 11:30 DEDAŞ ile randevusu olan CHP heyetinde bulunan milletvekilleri ani bir karar vererek DEDAŞ ile yapılması düşünülen görüşmenin iptal edildiğini ifade ettiler.

 

Dicle Elektrik Kurumsal İlişkiler Başkanı Neşet Demirbağ ile 11:30’da görüşmesi beklenilen CHP heyetinin görüşmeyi neden iptal ettiği ile ilgili alınan bilgilerde İl Müdürü ile görüşmemelerinden dolayı randevuyu iptal ettirdikleri öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık