Ana Sayfa Siyaset CHP ve BDP'ye Devamsızlık Tehdidi

CHP ve BDP'ye Devamsızlık Tehdidi

Başbakan Tayyip Erdoğan, Cemil Çiçek'in Meclis Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada CHP ve BDP'yi uyardı, MHP'ye sıcak mesajlar gönderdi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2011 Pazartesi 12:35
CHP ve BDP'ye Devamsızlık Tehdidi
Başbakan Erdoğan, CHP ve BDP milletvekilerinin Meclis'e yönelik boykotlarının başka sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulundu. "Yemin edilmediği sürece devamsızlık söz konusu" diye konuşan Erdoğan'ın bu sözlerinin içtüzüğe bir gönderme olabileceği yorumları yapılıyor. Çünkü devamsızlığı belli bir düzeyi aşanların milletvekillikleri yapılan oylama ile düşürülebiliyor.

Erdoğan'ın ikinci mesajı ise Anayasa konusunda oldu. Başbakan, kendilerinin dışında yasama faaliyetlerine katılma hakkı bulunan tek parti olan MHP'ye uzlaşma sinyali verdi.

Partisinin sandalye sayısı yeni Anayasa yapmaya yetmeyen Erdoğan, "MHP ile anlaşırsak verdiğimiz sözü yerine getirebiliriz" dedi.

Başbakan Erdoğan, MHP ile bir ortak akıl oluşturdukları takdirde Anayasa çalışmalarına ilişkin verdikleri sözü yerine getirebileceklerini ifade ederek, ''CHP'nin anamuhalefet partisi olarak bu çalışmanın içinde bulunması en büyük arzumuzdur. Demokratik parlamenter sisteme güç katması açısından da önemlidir ama şu ana kadar takındıkları tavır yanlış bir tavırdır'' dedi.(milliyet)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık