Ana Sayfa Siyaset CHP Yemin Etmeyebilir

CHP Yemin Etmeyebilir

CHP lideri Kılıçdaroğlu konuştu: "Yemin törenine girip girmeme konusunda yarınki grup toplantısından sonra karar vereceğiz."

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 13:10
CHP Yemin Etmeyebilir
Kılıçdaroğlu mahkemeden tüm Türkiye'yi rahatlatacak kararı beklediklerini de sözlerine ekledi


"CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılması için AKP’den somut adım beklediklerini açıkladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasının altını doldurması gerektiğini söyleyen Toprak, "Hükümet kamuoyu önünde bağlayıcı bir söz verirse Meclis’e girer, yemin ederiz" dedi. - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılması için AKP’den somut adım beklediklerini açıkladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasının altını doldurması gerektiğini söyleyen Toprak, "Hükümet kamuoyu önünde bağlayıcı bir söz verirse Meclis’e girer, yemin ederiz" dedi.

ODTÜ Vişnelik Tesislerin CHP milletvekillerinin bir araya geldiği kokteylde gazeteciler ile sohbet eden Toprak, "Ergenekon Davası" kapsamında tutuklu bulunan ve tahliye talepleri reddedilen CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP’nin tüm milletvekilleri olarak Meclis’te yemin etmeyi çok istediklerini vurgulayan Toprak, tutuklu milletvekilleri konusunda AKP’den bir somut adım beklediklerini söyledi. "Bu konuda hükümetin samimiyetini görmek istiyoruz. Başbakanın balkon konuşmasının altı dolmalı" diyen Toprak, şöyle konuştu: "Yargı eliyle siyasetin dizayn edilmesini istemiyoruz, özel yetkili yargı istemiyoruz. Bizim iyi niyetimiz iktidar tarafından hala görünmüyorsa bunda bir art niyet vardır. Hükümet kamuoyu önünde bağlayıcı bir söz verirse Meclis’e gider yemin ederiz."(milliyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık