Ana Sayfa Siyaset CHP'de Şok İddia!

CHP'de Şok İddia!

CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, kurultay için delegeden 500'e yakın imza topladıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 13:06
CHP'de Şok İddia!
Önder Sav: Kurultay İçin Delegeden 500'e Yakın İmza Toplandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Sekreteri Önder Sav, kurultay için delegeden 500'e yakın imza topladıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Sekreteri Önder Sav, kurultay için delegeden 500'e yakın imza topladıklarını söyledi. Sav, "imzalar için daha vaktimiz var. " dedi.

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, bir yakınının düğününe katılan Sav, seçim sonrası CHP'de kurultay hazırlığı ile ilgili soruları cevaplandırdı. Sav, "Şu an delegeden 500'e yakın imza toplandı. Daha vaktimiz var. " dedi.

CHP Genel Başkan Yardımıcısı Gürsel Tekin'in, "Disipline sevk edilebilirler. " şeklindeki açıklamasına ise Önder Sav, "Ciddiye almıyorum. Ciddiye alırsam farklı konuşurum. " diye cevap verdi.

Öte yandan 12 Haziran seçimleri öncesi genel merkez tarafından görevden alınan CHP Bursa eski il başkanı Gürhan Akdoğan, kurultay için 1268 delegeden 3 günde 508 imza toplandığını öne sürdü.

Genel seçimlerin ardından CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kurultay çağrısı bazı il örgütlerince destekleniyor. Bursa'da dün, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek amacıyla 15 ilçe başkanının düzenleyeceği belirtilen basın toplantısına Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Osmangazi İlçe Başkanı Zeynel Kitre, Kestel İlçe Başkanı Yıldıray Atlı, İnegöl İlçe Başkanı Erol Kazanç katıldı.

CHP Bursa eski İl Başkanı Gürhan Akdoğan, bugün yaptığı yazılı açıklamayla tartışmayı alevlendirdi. Dünkü toplantının Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli'nin zorlaması ile yapıldığını öne süren Akdoğan, ilçe başkanlarının buna tepki olarak orada bulunmadığını söyledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na bir tepkilerinin olmadığını kaydeden Akdoğan, sorunlarının parti meclisi, söylemler ve partinin çizgisindeki değişme olduğunu ifade etti.

'KURULTAY, KILIÇDAROĞLU'NA GÜÇ VERECEK'

Genel Kurultay için 240 imzanın yeterli olduğunu bildiren Akdoğan, kurultayda seçim yapılabilmesi için de 627 Oyun gerekli olduğunu dile getirdi.

Delege sayısının bin 268 olduğunu aktaran Gürhan Akdoğan şunları söyledi:

"Kurultay istemeyen 800 imzanın genel merkeze ulaştığı haberine karşın, CHP taban hareketinin oluşturduğu, içinde birçok geçmiş dönem ve mevcut il başkanın da bulunduğu oluşuma ve tarafımıza iletilen resmi kayıtlar sonucu ilk 3 gün içinde 508 imza toplandı. Bu sayı daha da artacak. Genel Başkanımızın tüm özverili çalışmalarına, gayretine ve ülke için kader seçimi olmasına karşın beklenen sonuçlar alınamadı. Bu seçimde de başarıya çok yaklaştığı bir dönemde, CHP'nin iktidar hedefi ne yazık ki yapılan hatalar ve uğranan kimlik erozyonundan dolayı gerçekleşemedi. İşte bu sorunları çözmek ve değerlendirmek için toplanacak kurultay bu makus talihi değiştirmek için yeni bir fırsat olacak. Bu kurultay CHP'nin genlerini değiştirmeye çalışan anlayışlara karşın, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'na gerçekten katkı koyacak, güç verecek, omuz verecek, elini her alanda güçlendirecek."

Nitelikli kadroların parti meclisine seçileceğini söyleyen Akdoğan, "CHP'nin çökeceğini ve zamanla biteceğini düşünenlere ve yabancı güçlerin dizayn etme çabalarına karşın CHP tabanı, tecrübeli üyeler ve delegeler; CHP'ye ve Genel Başkanları Kılıçdaroğlu'na sahip çıkacak" diye konuştu. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık