Ana Sayfa Siyaset CHP’den Cezaevindeki Olaylara İlişkin Açıklama

CHP’den Cezaevindeki Olaylara İlişkin Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanlığı, 1 yıl önce Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi’nde çıkan yangında 13 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin yaşanan olayların faillerinin bulunması için, basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2013 Pazartesi 13:03
CHP’den Cezaevindeki Olaylara İlişkin Açıklama

CHP İl Başkan Vekili Aydın Paydaş, cezaevi yangınının üzerinden geçen 1 yılın ardından basın açıklaması yaparak, yaşanan olayla yakından ilgilendiklerini söyledi.


Şanlıurfa E Tipi Kapalı Cezaevi’nde geçtiğimiz yıl çıkan yangında hayatını kaybeden tutuklu ve hükümlü yakınlarıyla ilgilenerek bu olayın kamuoyu ve basın tarafından yakından takip edilmesine olanak sağladıklarını, bu konuyu vekiller aracılığıyla TBMM’ye taşıdıklarını belirten Paydaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


“Bilindiği gibi bundan tam 1 yıl önce Şanlıurfa Cezaevi’nde yaşanan elim bir olay sonrası maalesef 13 canımız yanarak can verdi. Bu olaydan tam 1 yıl geçmesine rağmen hala fail ve failler maalesef bulunamamıştır. Konuyla alakalı ihmal, kusur ve sorumluluğu olan kişilerin tespiti ile cezalandırılmaları beklenirken, şimdiye kadar hiçbir sorumlu hakkında idari soruşturma açılmamıştır. Konuyla ilgili Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyuruları neticesinde açılan ceza soruşturmalarına ilişkin dosyalar hakkında, gizlilik kararı nedeniyle bilgi alamamaktayız.”
Paydaş, son olarak devletin ailelere bir miktar tazminat verdiğini ama verilen bu paraların hayatını kaybeden kişileri geriye getirmeyeceğini söyledi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık