Ana Sayfa Siyaset CHP'den il başkanlarına mektup

CHP'den il başkanlarına mektup

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap imzasıyla partinin 81 il başkanına, 19 Mayıs kutlamalarıyla ilgili genelgeye ilişkin mektup gönderildi.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2012 Cumartesi 15:32
CHP'den il başkanlarına mektup
CHP İletişim Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, mektupta, ''AKP'nin iktidar sürecinde ve giderek artan biçimde, Türkiye'nin birliğini temsil eden sembollere karşı bilinçli bir saldırı kampanyası sürdürülmektedir'' iddiasında bulunuldu.

''19 Mayıs törenlerinin iptali kararını alanlara yönelik eleştirilere yer verilen mektupta, ''19 Mayıs törenlerinin iptalini, incir çekirdeğini doldurmayan ve gülünç mazeretlerle izaha kalkanların zerre kadar samimi olmadıkları açıktır. Bu törenleri iptal edenlerin derdinin sadece usulle veya içerikle ilgili olmadığı herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Dayanaksız ve ikna edicilikten uzak bu savunmaların peşine takılmak, asıl büyük oyunu gözden kaçırmaktır'' ifadeleri kullanıldı.

Meselenin törenlerin içeriğiyle değil esasla ilgili olduğu öne sürülen mektupta, ''Toplumu bir arada tutan ortak değerler, adalet duygusu, demokrasinin değerleri,bağımsızlık bilinci, bir vatan, bir devlet kurabilmiş olma güveni ve cesaretinin saldırı altında olduğu'' iddia edildi.

Mektupta, ''Herkesi, bize dayatılan asıl büyük resmi görmeye davet ediyoruz. Herkesi birlik sembollerimize sahip çıkmaya, bir olmaya ve baskıya direnmeye davet ediyoruz. CHP halkla bütünleşerek kararlı, ilkeli mücadelesini sürdürecek ve şer güçlerinin oyunlarını bozacaktır'' ifadelerine yer verildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star