Ana Sayfa Siyaset CHP'li 7 İl Başkanından Kılıçdaroğlu'na Tam Destek

CHP'li 7 İl Başkanından Kılıçdaroğlu'na Tam Destek

Olağanüstü kurultay seslerinin giderek yükseldiği Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibine 7 il başkanı destek açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2011 Salı 15:56
CHP'li 7 İl Başkanından Kılıçdaroğlu'na Tam Destek
CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar, "Partimiz kısa sürede iki kurultay, bir referandum yaşamış, üç genel sekreter değiştirmiştir. Genel Başkanımıza projelerini anlatmaya 3-4 ay gibi kısa bir süre kalmıştır. Daha çok çalışmaya zamanımız olsaydı, oyumuzun daha da artacağı muhakkaktı" dedi.

Açıklamaya Adana, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis il başkanları katıldı ve "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun aldığı, alacağı her kararın ve tasarruflarının destekleyicisi ve yanındayız" denildi. 1991 yılından bu yana en yüksek oyu aldıklarını dile getiren Karalar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aldığı ve alacağı her kararın arkasında olduklarını söyledi.

7 il başkanı adına konuşan Karalar açıklamasında şunları söyledi: "Partimiz yüzde 26 oranında oy almıştır. Bu hedeflediğimiz bir oran değildir. Ancak, 2007'de 20. 8 olan oy oranımız, yüzde 26 olmuştur. Uzun yıllar partimize asla oy vermeyi düşünmeyen önemli sayıdaki seçmen CHP'ye sıcak bakmaya başlamıştır. Bu kitlenin tamamı, seçimde oydaş haline getirilememiştir. Ama yeterli sürede, bu Tempo ve projelerle söz konusu kitlenin oyları partimizin olacaktır.

Geleneksel oy oranımız partiyi iktidar yapmaya yetmemektedir. Elbette bugüne kadar partimize oy vermeyen kesimlerden oy almaya çalışacağız. Bunu yaparken de mevcut oy verenler küstürülmemelidir. Aday tespitinde parti tabanı daha etkin kullanılmalıdır. Bu konuda, Genel başkanımızın yeni tüzük çalışmalarını başlatması, her aşamada önseçim yapılacak söylemleri son derece olumlu karşılanmaktadır. Zaten sosyal demokrat partiler, demokratik tüzük, program ve kadro partileri olmalıdır.

Sorgulanması gereken, bu kadar olumsuzluğa karşın AKP'nin aldığı yüzde 50 oydur. Bundan hareketle, genel başkanımızın söylemiyle, ara vermeden, aynı tempoda projeleri anlatmaya devam etmeliyiz. "

OYLAR SAYILMADAN KURULTAY AÇIKLAMASI

CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri de, sandıklar açılmadan partinin başarısız bir seçim geçirdiği yönündeki iddialarla birlikte gelen kurultay seslerinin yanlış olduğunu iddia ederek, "Sandıklar açıldıktan sonra, eleştiri yapılmış, eksikler söylenmiş ve kurultay istenmiş olsaydı bu olağandı. Ancak sandıklar açılmadan kurultay seslerinin yükselmesi manidardı" diyerek, partisinin başarılı bir seçim geçirdiğini söyledi.

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'ın AK Parti'nin Mersin adayı gösterilmesine rağmen oylarını artırdıklarını ifade eden CHP Mersin İl Başkanı Yılmaz Şanlı ise, "Bakan devletin valisini, tarım kredi kooperatif başkanını, Ziraat Bankası müdürünü de yanına alarak, seçim çalışmaları yaptı. Devletin tüm imkanlarını kullanan AK Parti'den daha iyi performans gösterdik ve oylarımızı önemli oranda artırdık" diye konuştu. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık