Ana Sayfa Siyaset CHP'li Batum "Biz aptalız, Anayasa yapamayız"

CHP'li Batum "Biz aptalız, Anayasa yapamayız"

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, milletvekilleriyle ilgili ilginç bir iddiada bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2011 Pazar 18:06
CHP'li Batum
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, yeni anayasa görüşmelerine, partisinin milletvekilleri yüzünden katılamakta zorlandığını, bunun sebebinin ise grubtaki vekillerin kendilerini aptal olarak görmesinden kaynaklandığını söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Çiğli Şubesi'nin 'Yeni Anayasa' konulu söyleşisine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, son yıllarda CHP'nin başarısız yönetim sergilemesinden dolayı parti içinde hayal kırıklığı oluştuğunu kaydetti. Bu hayal kırıklığının ise güven duygusunun kaybedilmesine yol açtığını aktaran Batum, "Hiç kimse bana telefon açıp neden Anayasa yapmaya çalışıyorsunuz veya ne yapacaksınız 'amacınız nedir' diye sormadı. Ben sayın Genel Başkan'a gittim, belki 3-4 kez. 'Bunu partideki, gruptaki arkadaşlarla da konuşalım' dedim. Fakat herkes şöyle diyor; sakın oturmayın! peki neden? Ne yapacağımızı düşünüyorsun? Ya bir şey düşünmüyorum ki sakın oturmayın. Biz şöyle bir anlayış var." dedi.
"BİZ APTALIZ, ANAYASA YAPAMAYIZ"

Bunda da etkin rolün, seçim başarızlıkları olduğunu ifade eden CHP'li Sühyl Batum, "Tabi ki arka arkaya seçim başarısızlıkları, kendimize göre birbirimizin başarısızlıkları, başarılı gördüğümüz insanların bir takım şeyleri. Öyle bir hayal kırıklığı yaratmış ki biz şöyle düşünüyoruz. Biz beceriksiziz, hiçbir şey düşünmeyen, beraber karar üretemeyen, kararı uygulayamayan, zavallı bir kitleyiz. O yüzden karşımızda gayet uyanık, akıllı bir AKP var. Dolayısıyla aman oturmayalım, neden? kandırır seni. Peki kanmamamız için şu şu önlemleri düşünüyoruz. Yok yok yok abi biz aptalız, kanarız. Sakın oturmayın. Ya biz aptal değiliz, anlatma, anlatma...Oturmayın, oturmayın...Neden biz aptalız, biz birşey yapamayız...Beceriksiziz. Hiç kimse de bana gelip aramızdan, ya bir dakika hakikaten oturuyorsunuz da ne koşulda oturuyorsunuz, ne koşulda kalkacaksınız veya neden oturuyorsunuz diye sormadı. Şimdi yeni mücadele yönteminde artık işler öyle gitmiyor. Bunu değiştirmemiz lazım." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin, ekonomik ve siyasi anlamda zor bir dönemden geçirdiğini belirten Batum, "Bugünkü çıkarları burada yeni bir 12 Eylül olması zorunluluğunu getiriyor. Çok doğal. 24 Ocak nasıl 12 Eylül'ü gerektirdiyse, bugün de getirecekleri anayasa net bir diktatörlük anayasası olacaktır. Başka hiçbir şey getirmeyecektir. Bu diktatörlük anayasası Recep Tayyip Erdoğan'a diktatörlük getirecek. Osmanlı'yı yeniden inşa ediyoruz, tarihimizle barışıyoruz diyerek diktatörlük anayasası getirecek. Federasyonlaşmayı getirecek." diye konuştu.(haber7)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık