Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP'Lİ DEMİR, ŞANLIURFA'NIN SORUNLARINI MECLİS'E TAŞIDI

CHP'Lİ DEMİR, ŞANLIURFA'NIN SORUNLARINI MECLİS'E TAŞIDI

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, "Şanlıurfa'ya bütçeden yeterince pay ayrılmıyor. Ayrılan bütçenin sadece yüzde 12'si eğitime ayrılıyor." dedi.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba 13:25
CHP'Lİ DEMİR, ŞANLIURFA'NIN SORUNLARINI MECLİS'E TAŞIDI

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yürütmenin elinin yargının ensesinde olduğunu, kuvvetler ayrılığının bir masal olduğunu belirten Nurettin Demir, Kurtlar Vadisi dizisinden ve dizinin kahramanı Polat Alemdar'dan örnekler vererek, "Başbakan sanırım kendisini Polat Alemdar gibi hissetmiyordur. Sokakta olan halk dizilerdeki figüranlar değil, hak isteyen insanlardır. Turgut Özakman'ın dediği gibi 'Çılgın Türkler'dir onlar" diye konuştu.

Şanlıurfa'da yaşandığını iddia ettiği usulsüzlüklerden bahseden Demir, "Şanlıurfa'da suyu olmayan, elektriği olmayan köyler varken, eski TMO satıldıktan sonra etrafına altyapı yatırımları yapılıyor ve hiç vicdanları sızlamıyor" diyerek yapıldığını iddia ettiği yolsuzluklarla ilgili ve Celalettin Güvenç ile ilgili bakanlıklara soru sorduğunu ve sorularının cevabını alamadığını söyledi. Şanlıurfa'da sürekli elektrik kesintilerinin olduğunu söyleyen Demir, "Kaçak kullanımını engellemek, suçluyu yargılamak yerine bütün halkı cezalandırıyorlar. Vali bütçeyi usulsüz kullanmış diye Vali'yi ödüllendirirken, Şanlıurfalıları mı cezalandıracaksınız?" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık