Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP'Lİ KADINLARDAN CANSEL AÇIKLAMASI

CHP'Lİ KADINLARDAN CANSEL AÇIKLAMASI

Şanlıurfa CHP Kadın Kolları Başkanı Gül Ayşe Tınıska, Kayseri'de lise öğrencisi Carsel Buse Kınalını'nın matematik öğretmeni tarafından uğradığı cinsel taciz sonucu intihar etmesine yol açanların en ağır şekilde yargılanmaları gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2016 Perşembe 10:59
CHP'Lİ KADINLARDAN CANSEL AÇIKLAMASI

CHP Kadın Kolları Başkanı Gül Ayşe Tınıska, Kayseri'de öğretmeninin tacizine uğradıktan sonra tabancayla intihar eden Cansel Buse Kınalı için parti binasında basın toplantısı düzenledi. Türkiye?de kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığını, son olarak Kayseri?de eğitim gördüğü okulda matematik öğretmeni tarafından cinsel istismara uğrayan Cansel Buse Kınalı olayının kabul edilemez olduğunu belirten Tınıska şunları söyledi:

"Kayseri'de lise öğrencisi bir çocuğumuz intihar etti. İntihar etme nedeni ilçe kaymakamlığına kadar gizlenmeye çalışıldı. Gizlenme nedeni matematik öğretmeninin tecavüz etmesiydi. Cansel okul yönetimine bu konuyu anlatmış, yönetim okulun itibarını düşünerek, olayı kapatmak istemiştir. Cansel okulda tecavüzcüsüyle aynı çatı altında olmaktan rahatsız oldu ve sonuç olarak intihar etti. Şimdi ben soruyorum? Bu cinayetin sorumlusu kim? Birine mini etek giydin ondan dediniz. Birine gece dışarıda ne işin var dediniz. Herhalde buna da okulda ne işin var diyeceksiniz? Biz CHP Kadın Kolları olarak bu olayı kınıyoruz. Ama iktidar da olanlar hükümeti yönetenlerden kınama beklemiyoruz. Sorunu çözmesini bekliyoruz. Nerdeyse hemen her gün bu tür caniliklerle karşı karşıya kalan kızlarımız kadınlarımız var. Artık yeter bu olaylarının faillerin hiçbir ceza indirimi uygulanmasını istemiyoruz. Hele iyi halden ceza indirimi tam bir teşviktir. Bir an önce kadına şiddet, taciz, tecavüz yasalarının daha caydırıcı hale getirilmesini bekliyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star