Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP’li Karataş'tan Operasyonlara kınama

CHP’li Karataş'tan Operasyonlara kınama

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş, DHKP-C adı altında son zamanlarda yapılan operasyonları kınadı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2013 Pazartesi 13:59
CHP’li Karataş'tan Operasyonlara kınama

Karataş, özellikle avukatları ele alan operasyonlarda tutuklamalar yaşandığını ve olayları hayretle izlediklerini belirtti.

Son olarak 9 avukatın tutuklandığı haberini aldıklarını dile getiren CHP’li Karataş il dışında olması dolayısıyla Urfa’daki Çağdaş Hukukçular Derneği'ne gidemediğini, kente geldiği ilk fırsatta aynı zamanda meslektaşları olan avukatların yanlarında bulunarak kendilerine destek vereceğini dile getirdi.

CHP Başkanı Karataş konu ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde şu sözlerine yer verdi: “Türkiye’de doğuda KCK, batıda ise Ergenekon adı altında inandırıcılığı olmayan bu tür operasyonların şimdiki adı ise DHKP-C’dir. Türkiye artık açık hava hapishanesine dönüşmüştür. Biz yaşanan bu olayları Cumhuriyet halk Partisi olarak kınıyoruz. Avukatlarımızın direnişini destekliyoruz.

Avukatlara yönelik bu operasyonlar Türkiye’nin demokrasi sorunudur. Türkiye’de ileri demokrasiyi bir tarafa bırakalım, artık ilkel demokrasi işliyor.

Tüm bunlarla birlikte severek dinlediğimiz Grup Yorum’a yönelik operasyonu da düşünürsek sol devrimcilere yönelik sistematik bir sindirme uygulamasının sürdürüldüğünü görüyoruz. Türkiye eğer demokrasiden bahsediyorsa insanlara fikir özgürlüğünü demokratik ortamlarda sağlamalıdır. Bu tür sindirme uygulamaları çözüm değildir” diye konuştu.

Karataş, son olarak partisinin Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'e yönelik linç kampanyasını da hayretler içerisinde izlediklerini sözlerine ekledi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star