Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri CHP'Lİ PAYDAŞ, ŞANLIURFA KÖY GİBİ

CHP'Lİ PAYDAŞ, ŞANLIURFA KÖY GİBİ

CHP Şanlıurfa İl Başkan Vekili Aydın Paydaş; “Şanlıurfa'da son günlerde sık sık görülen elektrik kesintileri, halkımıza ramazan ayında çile çektirmektedir” dedi.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2012 Çarşamba 16:49
CHP'Lİ PAYDAŞ, ŞANLIURFA KÖY GİBİ
CHP Şanlıurfa İl Başkan Vekili Aydın Paydaş parti il binasında saat 12.30’da elektrik kesintileri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında ilk önce Basın camiasının Bayramını kutlaması ile başlayan açıklamasında şunları söyledi… “GAP'ın Başkenti olarak adlandırılan Şanlıurfa'da son günlerde sık sık görülen elektrik kesintileri , voltaj düşmesi ve yükselmesi, hatlarda meydana gelen arızalar mübarek Ramazan ayında halkımıza çile çektirmektedir” diyen Paydaş, “İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında 50 derece sıcaklıkta kesilen elektrikler halkımızı etkilediği gibi, bütün ev ve iş yerlerinde arızalar meydana gelmiş, yüzlerce iş yerinde elekronik eşyalar kullanılamaz hale gelmiştir…

 

“Yazın sıcağında, kışın soğuğunda adeta kaderimiz olan elektrik kesintilerine neden bir çözüm bulunamıyor. Hükümet tarafından gönderilen 23.5 Milyon Tl enerji yatırımı nereye harcandı. Enerji yatırımı için gönderilen bu paralar nasıl ve kim? Tarafından harcandı, kamuoyuna bilgi verilmelidir”

 

“Şanlıurfa cezaevinde diri diri yanan 13 Vatandaşımızın yanmasının ardından Hükümet yetkilileri en kısa sürede olayların neden kaynaklandığını, kimlerin suçlu olduğunu, ve sorumlular hakkında yasal işlem başlatılacağını açıklamışlardı. Aradan geçen uzun bir süreye rağmen halen Cezaevi olayları aydınlatılamamasına anlam vermiş değiliz”

 

“Şimdi soruyoruz, Şanlıurfa'da Elektrik kesintileri, ve cezaevi olaylarını aydınlatacak olan Siyasi İktidarın Şanlıurfa Milletvekilleri neden sessiz duruyorlar. Neden Memleket meseleleri ilgilenmiyorlar? ”Şanlıurfa’nın geleceğinden endişe duyduklarını ifade eden Paydaş sözlerini şöyle tamamladı, “Büyükşehir olmayı hayal eden Şanlıurfa'nın büyük bir köyden öteye gidemeyeceğimizden endişe ediyoruz.” Dedi.
kaynak: balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık