Ana Sayfa Siyaset CHP'li Tanal kardeşini küçümsedi

CHP'li Tanal kardeşini küçümsedi

CHP'li vekil Mahmut Tanal'ın 64 yaşındaki ağabeyi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönül verdiği için AK Parti'ye üye olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 18:09
CHP'li Tanal kardeşini küçümsedi

Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi doğumlu olan CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal'ın 'Kambur felek' lakabıyla anılan 7 çocuk babası ağabeyi Mehmet Hanifi Tanal, merkez Haliliye İlçesi'nde AK Parti'ye üyelik başvurusunda bulundu. Parti yönetimi tarafından incelenen Tanal'ın başvurusu kabul edildi.

Mehmet Hanifi Tanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönül verdiği AK Parti'ye üye olduğunu söyledi.

MİLLETVEKİLİ OLDUKTAN SONRA GÖRÜŞMEDİLER

İnşatta sıva ustası olarak çalıştığı sırada geçirdiği bir hastalık sonucu kambur olduğunu ifade eden Mehmet Hanifi Tanal, milletvekili olan kardeşi Mahmut Tanal ile uzun süredir görüşmediğini anlatarak, şunları söyledi: "Ben kardeşime kızdığım için değil, güvenmediğim için değil, cesur oldukları için AK Parti'ye üye oldum. Sayın Mahmut Tanal ile CHP İstanbul Milletvekili olduğu günden beridir görüşmüyorum.

KAMBUR OLDUĞUM İÇİN..

Ben kambur olduğum için gelip benim halimi sormuyor. Şimdi kambur olduğum için kimse beni insan yerine koymuyor. Kardeşim Mahmut Tanal’la telefonda dahi görüşmüyorum. Çünkü ben kamburum, hastayım. Böyle bir hastaya kimse yanaşamaz. Biz 8 kardeşiz; 3 kardeşim burada 5’i İstanbul’dadır. Mahmut Tanal, 1978’de İstanbul’da hukuku bitirdi avukattır. Sağ olsun terbiyelidir. Yani aile arasında böyle biliniyor. Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Demirtaş ve Başbakan aynıdır benim için çünkü aynı insanız. Kimse yanlış anlamasın ve bir kırgınlık yok. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Mustafa Kemal’in çok güzel bir sözü var 'Türkiye Cumhuriyeti'nde demokrasi ortamı sağlayan herkes bir liderdir.' Ben de bir dede, bir babayım, 7 çocuğum var ve inşaatlarda sıvacıydım."

MAHMUT TANAL'DAN İLK DEĞERLENDİRME

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin ağabeyi Mehmet Hanifi Tanal'ın AKP'ye üye olduğu yönündeki haberleri hatırlatması üzerine Mahmut Tanal, "O konuda bilgim yok. Bahsedilen ağabeyim, okur yazar değil. Yani onun haber değeri ne kadar var, ben onu bilemem." ifadelerini kullandı.

ensonhaber

YORUMLAR
  • yorum2016-10-21 22:27:32köylü

    CHP ye ancak kirk basamak statüden sonra üye olup vekil oluyorsun.adam okumasi yok üye olmuş.düşünün CHP nin halka uzakliğini AKP nin yakinligini .

  • yorum2016-10-20 11:15:26GERÇEKÇİ

    AKEPEYİ ANCAK YA CAHİLLER YA DA MENFAATÇİLER SEVER.. HAY AĞZINA SAĞLIK MAHMUT BEY...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık