Ana Sayfa Urfa Haberleri Chp'li Tanrıkulu Bakan Şahin'e Şanlıurfa'yı Sordu

Chp'li Tanrıkulu Bakan Şahin'e Şanlıurfa'yı Sordu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e, "Ağrı merkez köyleri ve ilçelerle ilgili olarak KÖY-DES projesi kapsamında 2008-2011 tarihleri arasında kaç km köy yolu yapıldı" diye sordu

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2011 Çarşamba 19:49
Chp'li Tanrıkulu Bakan Şahin'e Şanlıurfa'yı Sordu
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e, "Ağrı merkez köyleri ve ilçelerle ilgili olarak KÖY-DES projesi kapsamında 2008-2011 tarihleri arasında kaç km köy yolu yapıldı" diye sordu.CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı'na, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.


KÖY-DES projesi kapsamında yürütülen çalışmaların amacına ulaşmadığı, yapılan yolların onarıma muhtaç hale geldiği, bu sebeple kamu kaynaklarının israf edildiği iddialarının birçok defa kamuoyunun gündeminde yer aldığına işaret eden Tanrıkulu, şu sorulara yanıt aradı:
"Ağrı merkez köyleri ve ilçelerle ilgili olarak KÖY-DES projesi kapsamında 2008-2011 tarihleri arasında kaç km. köy yolu yapıldı? Ne kadarı asfalt kaplamadır? Ne kadarı stabilize kaplamadır? Stabilize yollar asfalt kaplama yapılacak mı?
Ağrı merkez köyleri ve ilçelerle ilgili olarak proje kapsamında yapılan köy yollarında onarım yapılmış mıdır? Yapılmışsa ne kadar kaynak kullanılmıştır? Onarım yapılması gereken köy yolu kaç kilometredir? Yapılan köy yollarında yüklenici firmaların sorumluluğu kaç yıldır?
Ağrı merkez köyleri ve ilçelerle ilgili olarak içme suyu sağlanan köy sayısı ne kadardır? Suyu olmayan köy sayısı kaçtır? Bunlar hangi köylerdir? Kanalizasyon uygulaması yapılan köy sayısı kaçtır? Kanalizasyon olmayan köy var mıdır? Kanalizasyon olmayan köylere kanalizasyon yapılacak mı?
Ağrı merkez köyleri ve ilçelerle ilgili olarak KÖY-DES projesi kapsamında 2008-2011 tarihleri arasında yapılan okul, cami, cem evi ve köy evi adedi kaçtır?
Ağrı merkez köyleri ve ilçelerle ilgili olarak KÖY-DES projesi kapsamında 2008-2011 tarihleri arasında kaç proje yapılmıştır? Onaylanan proje sayısı kaçtır? Bunlar hangi projelerdir? Toplam tutar ne kadardır?"
Tanrıkulu, İçişleri Bakanı'na, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak illerindeki uygulamaları da sordu.
(mynet)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star