Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇİÇEK: "HEDEF 1 MİLYON TON LİF PAMUK"

ÇİÇEK: "HEDEF 1 MİLYON TON LİF PAMUK"

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek, Türkiye genelinde 1 milyon ton lif pamuk üretiminin hedeflendiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2014 Çarşamba 19:56
ÇİÇEK:

Pamuğun Türkiye için önemi ana teması ile İzmir'de düzenlenen 3. Ulusal Pamuk Zirvesi'nin ardından bir açıklama yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek, pamuk destekleme primlerinin 50 kuruştan 55 kuruşa yükseltileceği müjdesini verdi.

Destekleme primlerinin yüzde 10 oranında arttırılmasını beklediklerini belirten Çiçek, bu artış ile birlikte Türkiye genelinde 1 milyon ton lif pamuk üretimi hedeflediklerini kaydetti.

Türkiye'nin dünya pamuk üretiminde 2. sırada olduğunu ifade eden Çiçek, üreticinin daha da kaliteli pamuk yetiştirmesi için bilinçlendirilmesi gerektiğini aktardı. Çiçek, aynı zamanda tekstil firmalarının ithal pamuk değil de Türkiye pamuğu kullanması önerisinde de bulundu.

Özel bir otelde düzenlenen 'Pamuğun Türkiye İçin Önemi' ana temalı 2. Ulusal Pamuk Zirvesi'nin olumlu geçtiğini de belirten Çiçek, Ticaret Borsası olarak da üreticinin ve sanayicinin yanında olacaklarını söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık