Ana Sayfa Sağlık ÇİÇEK SÖZLEŞMELİ HEKİMLERİ SAVUNDU

ÇİÇEK SÖZLEŞMELİ HEKİMLERİ SAVUNDU

Urfa Tabipler Odası başkanlığı yayınladığı basın açıklaması ile 4924 Sözleşmeli Hekim Kadrolarındaki hekimlerin durumunu eleştirdi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2016 Çarşamba 12:25
ÇİÇEK SÖZLEŞMELİ HEKİMLERİ SAVUNDU

Urfa Tabipler Odası Başkanı Uzm.Dr.Ömer Faruk ÇİÇEK yayınladığı basın açıklaması ile 4924 Sözleşmeli Hekim Kadrolarındaki hekimlerin durumu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi.

 

4924 Sözleşmeli Hekim Kadrolarındaki Adaletsizlik Kabul Edilemez

 

Sağlık hizmetinin etkili ve verimli sunumunun sağlanabilmesi amacıyla Şanlıurfa’da 07.10.2015 tarihinde sadece bazı branş hekimlerine tanınan 4924 sözleşmeli kadro hakkı Şanlıurfa hekim camiasında hayal kırıklığı yaratmıştır. Bu durum hekimler arasında Sağlık Bakanlığı tarafından branş ayrımı yapıldığı fikrini doğurmuş olup iş barışı ve çalışma huzurunu bozmuştu. Şanlıurfa Tabip Odası ve aylardır bu mağduriyeti yaşayan hekimler olarak Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Kamu Hastaneler Kurumunun bu yanlışı bir an önce düzeltilmesi bekledik. Ancak Kamu Hastaneler Kurumu branş ayrımı yapmaktan vazgeçeceğine bu defa da hastanelere sınırlı sayıda sözleşme kadrosu vererek sözleşme isteyen hekimler arasında kura yoluyla belirleneceği ilan edildi. Gerçekten Kamu Hastaneler Kurumunun ne yaptığını anlamak mümkün değildir. Sözleşmeli kadro sayışımız yetersiz, bunun için kura çekeceksiniz gibi bir açıklamayı kabul emek mümkün değildir. Şanlıurfa Tabip Odası olarak vicdanımızın kabul etmediği ve hekimler arasındaki iş barışını ve çalışma huzurunu bozacağından dolayı Sağlık Bakanlığı ve Kamu Hastaneler Kurumu tarafından bu yanlışı gözden geçirilip, ivedilikle düzeltilmesini istiyoruz. Saygıyla duyurulur  

 

Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı

Uzm.Dr.Ömer Faruk ÇİÇEK

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık