Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Çiçekler Solmadan Projesi

Çiçekler Solmadan Projesi

Kadın ve çocuklar için “Çiçekler Solmadan 3” projesi kapsamında yeni seminer düzenledi.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2011 Perşembe 04:47
Çiçekler Solmadan Projesi
“Çiçekler Solmadan 3” projesi çerçevesinde Kadın hakları ve aile içi iletişim bilgilendirme ve bilinçlendirme semineri, Şanlıurfa Belediyesine ait Akçakale yolu üzerindeki Ziraat Fakültesi karşısında faaliyet gösteren Şanlıurfa Belediyesi Kadın Destek ve Eğitim merkezi konferans salonunda seminer verildi.

 

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü ve SODES’in finanse ettiği “Çiçekler Solmadan 3” projesi çerçevesinde kadın hakları,  aile içi iletişim (Çocuk gelişimi dâhil) semineri Eyyübiye semtinde yapıldı.

 

İki gün devam eden seminerlerde Şanlıurfa Valiliği Sosyal Hizmet uzmanı Mihriban Çiçek, “aile içi iletişim” konulu bir seminer verdi. Seminerde kadınların merak ettikleri birçok konuda sorular sordukları ve seminere yoğun bir ilgi gösterdikleri görüldü.

 

Seminerde bayanlara aile içi iletişim ve kadın hakları konusunda bilgiler verilirken, kadınların aile içi iletişim ve şiddet konularında bilinçlenmeleri sağlandı.


 

İki günlük seminer boyunca yaklaşık 350 kişiye ulaşıldı. Seminer esnasında katılımcılara çeşitli ikramların yanı sıra, bütün katılımcılara aile içi şiddetle mücadele el kitabı, seminer bitiminde ise katılımcıların çocuklarına oyuncak dağıtıldı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık