Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇİÇEKLER SOLMASIN (VİDEOLU)

ÇİÇEKLER SOLMASIN (VİDEOLU)

“Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur" . İşte böyle bir durumu Balıklıgöl’e giden yol üzerinde görmek mümkün. Öyle ki bir dönem belediyenin gözü gibi baktığı çiçekler bakımsızlıktan kuruma noktasına geldi.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2014 Pazartesi 09:54
ÇİÇEKLER SOLMASIN (VİDEOLU)

Şanlıurfa bir dönem refüjlerindeki, parkların bahçesindeki çiçekleri ile çiçek bahçesini arındıran bir memleket durumundayken, kısa bir süre içinde bakımsız bir memlekete dönüştü. Öyle ki vatandaşların en fazla kullandığı stres atma yeri parklar çöplük haline gelirken, büyük masraf yapılarak ekilen çiçekler ilgisizlikten kuruma noktasına geldi.

Şehrin turizm noktasına yani Balıklı göl’e giden yolda bulunan refüjlerdeki çiçekler bu ilgisizliğin tavan yaptığının en önemli kanıtı. Bir dönem park bahçe müdürlüğünün gözü gibi baktığı bu çiçekler şimdilerde ilgisizlikten dolayı yalnızları oynuyor. Çoğu çiçek kurumaya yüz tutarken bu çiçekleri besleyen damlama boruları ise kırılmış durumda.

Herhangi bir görevlinin bulunmadığı bu yerde çirkin görüntü ise gözü bir hayli rahatsız ediyor. Her yeri farklı farklı çiçekle görmeye alışan Urfalılar ise bu durumun bir an önce normale dönmesini arzuluyor.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star