Ana Sayfa Güncel Çiçek'ten 'İftarlar Kaldırılsın' Önerisi

Çiçek'ten 'İftarlar Kaldırılsın' Önerisi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ramazanda verilen iftar yemekleriyle ilgili bir öz eleştiri yapılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2011 Salı 03:47
Çiçek'ten 'İftarlar Kaldırılsın' Önerisi
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ramazanda verilen iftar yemekleriyle ilgili bir öz eleştiri yapılması gerektiğini belirterek, ''Onun için gelin bir öncülük yapalım, şu iftarları bu ramazanda iptal edelim. Bursa ihtiyacı olan gençlerimiz var, ekmeği ihtiyacı olan insanlarımız var, hayırı başka şekilde de verebiliriz.'' önerisinde bulundu.

Müsiad'ın Gazi Kültür Merkezinde düzenlediği iftar yemeğine TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in yanı sıra, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Aa Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan, Müsiad Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, Müsiad üyeleri ile çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan TBMM Başkanı Çiçek, Ramazan ayında sorunlulukların hatırlanması gerektiğini, bunların başında Türkiye'nin çevresinde, bölgesinde ve dünyada ihtiyaç sahibi olan insanların olduğunu söyledi. Çiçek, şöyle konuştu:

''Şu gün yemeyerek mutfağa geri gönderdiklerimizin zerresine muhtaç insanlar var. Gerçekten Ramazanda bir iftar furyasıdır gidiyor. Bir öz eleştiri yapmamız lazım. Emin olun bu işi başka bir şekilde çözmemiz gerekiyor. Buralara gelmesek konumumuz elvermiyor, gelsek vicdanımız el vermiyor. Onun için gelin bir öncülük yapalım, şu iftarları bu Ramazanda iptal edelim. Bursa ihtiyacı olan gençlerimiz var, ekmeğe ihtiyacı olan insanlarımız var. Hayrı başka şekilde de verebiliriz. Başbakanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kızılay, Meclis olarak da destek veriyoruz, bütün siyasi partilerimize Meclis Başkanlığı olarak yazı yazdık, dikkatlerine sunduk kendi personelimiz de dahil Somali'deki kardeşlerimize, başka kardeşlerimize bu Ramazanda biraz daha farklı davranmamız icap ediyor.''(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık