Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇİFTÇİ AİLESİNİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ

ÇİFTÇİ AİLESİNİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ

İki ay önce Irak'a sefere giden ve kendisinden haber alınamayan 6 çocuk babası Şanlıurfalı Tır şoförü Halil Çiftçi'yi ailesi endişe ile bekliyor.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2014 Pazar 16:41
ÇİFTÇİ AİLESİNİN ENDİŞELİ BEKLEYİŞİ

İki ay önce gittiği Irak seferi sırasında Irak Hükümeti tarafından tutuklanan ve en son 45 gün önce haber alınan Halil Çiftçi'nin ailesi endişe ile bekliyor. Çocuklarının küçük olduğunu ve yalnız başlarına kaldıklarını söyleyen eşi Şemse Çiftçi, "Buradan Başbakana ve Emine Erdoğan'a sesleniyorum bize yardım etsinler. Çocuklarım küçük ve yalnız kalmış durumdayız. İki aydır eşimden haber alamıyoruz. İnsanlığa sığar mı bu iki ay boyunca tek bir haber bile almadık. Ne ölü olduğunu nede diri olduğunu biliyoruz. Sadece bir sesini duymak istiyoruz" dedi.

'KIZINI BİR DEFA TEK GÖRDÜ'

Halil Çiftçinin en küçük çocuğunun doğduğu zaman sefere gittiğini ve kızını yalnızca bir defa görebildiği söyleyen kardeşi Hasan Çiftçi ise "Ağabeyimden yaklaşık 60 gündür haber alamıyoruz. Kendisi Türkiye-Irak arası sefer yapıyordu. Ama iki aydır hiç haber almadık. Bütün yetkili mercilere başvurduk fakat hiç olumlu cevap alamadık. OnunCumhurbaşkanı başta olmak üzere bütün devlet büyüklerine sesleniyorum bize yardım edin. Ölümü yada hayatta olduğunu dahi bilmiyoruz. En son 45 gün önce sesini duyduk. Bize dedi ki '3 gün içerisinde bizi mahkemeye çıkaracaklar' ama o günden sonra hiçbir haber alamadık. Sadece bizimle üç kelime konuştu sanki ezberlemiş gibi. Çocuğu sefere gittiği gün doğdu ve sadece bir defa tek görebildi.Şuan çocukları sürekli babalarının nerede olduklarını soruyorlar" dedi.

8 yaşındaki kızı Fatma ise iki aydır babasının sesini duyamadığını ve yaşıyor mu onu dahi bilmediklerini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star