Ana Sayfa Urfa Haberleri Çiftçi, Şanlıurfa Platformu'nda Karaköprü'yü Anlattı

Çiftçi, Şanlıurfa Platformu'nda Karaköprü'yü Anlattı

Merkezi Ankara'da bulunan Şanlıurfa Platformu'nun bu haftaki konuğu Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi oldu. Çiftçi, " Yerel Yönetimler ve Şanlıurfa" konulu toplantıda konuştu….

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 17:53
Çiftçi, Şanlıurfa Platformu'nda Karaköprü'yü Anlattı

Şanlıurfa Platformu'nun Düzenlediği " Yerel Yönetimler ve Şanlıurfa" konulu toplantıya Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi Konuşmacı olarak katıldı.

Kalabalık ve seçkin davetlilerin iştirak ettiği toplatının açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı "Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda 12 kasım 2012 tarihi itabariyle Büyükşehir Yasa Tasarısı  6360 sayılı kanun  olarak yasallaşmıştır.

 

Büyükşehir olan iller arasında Şanlıurfa'da yer almıştır. Bu kapsamda belde olan Karaköprü ilçe statüsüne geçmiştir Büyük hızla gelişen ve değişen Karaköprü ilçe olduktan sonra yeni bir ivme kazanacağı gerçektir.

Burdan yola çıkarak Karaköprü'nün başarılı Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi 4 yıl boyunca Karaköprü'ye ne gibi çalışma,hizmetler yaptığını, ne gibi projeler ürettiğini bundan sonra yerel yönetimler kapsamında neler yapacağını, yapacaklarının Şanlıurfa geneline nasıl yansıyacağını antlatması için davet ettik" dedi.

" Yerel Yönetimler ve Şanlıurfa" Konulu toplantıda söz alan Çiftçi ; Karaköprü daha önce Şanlıurfa merkeze bağlı bir belde olan Karaköprü beldesi,12 kasım 2012 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin Diyarbakır, Adıyaman, Malatya gibi özellikle Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgesindeki illerimizin önemli merkezlerinin bağlantı yolu üzerinde olması,Atatürk Barajı , GAP uluslararası Hava limanı, Yeni Otogar ve otoyolun Şanlıurfa bağlantı noktasının ilçemizden geçmesi, Atatürk Orman'nın ilçe sınırlarımız içinde olması Karaköprü ilçesinin önemini dahada artırmaktadır. Nar bahçeleri, mesire alanları ve yerleşime açılan planlı kentleşmesiyle gelişime açık bir İlçe olan Karaköprü 96 bin nufusuyla hızla gelişen bir yerleşim yeridir.

Belediye çalışanları ve vatandaşların beklentilerini karşılamak, Karaköprü'nün yarınlarını bugünden düşünerek kararlar almak ve uygulamak, Karaköprü'nün geleceği de aynı şekilde bugün den planlamak , sorunlara köklü çözümler üretmek ve bunu yaparken sivil toplumla  beraber hareket ederek katılımcı yönetim ve sosyal belediyeciliğin en sağlam örneklerini vermek enerjisiyle çalışan Karaköprü ilk hadefimiz olacaktır.

Alt yapı ve üst yapısında sorunları çözmüş bir yerel yönetim modülü oluşturup, beklentileri önceden tespit ederek , halkın refah düzeyini yükseltecek ve sürekli kılacak projelerle mevcut kaynakları etkin ve verimli kullanarak hizmet etmeyi sürdüreceğiz.

Karaköprü' 4 yılda yaptığımız hizmetlerden bir kaçını  ve yapacağımız ve Hedefimizde olan vizyon projelerimizi Şanlıurfa Platformunda paylaşmak istiyorum, dedi

2009 -2012 yılında yapılan hizmetlerden bir kaçı

- Şanlıurfa - Diyarbakır yolunun duble yol yapımı gerçekleştirildi.

- Belediyemizce imar planında yeni okul yerleri planlandı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği yapılarak ilçemize anaokulu,lise,veilköğretim olmak üzere toplam 15 adet okul kazandırıldı.

-  1 adet anfi tiyatro alanı yapılıp hizmete sunuldu.

-  1 adet kapalı spor merkezi yapılıp hizmete sunuldu.

-  3 adet kapalı otopark yapılıp hizmete sunuldu 3 adette yapım aşamasındadır

-  1 adet spor tesisi yapıldı.

-  32 adet yeni park yapılıp hizmete sunuldu

2013 yılı için planlanan hizmetlerden bir kaçı

-  5 adet yeni parkın yapılması.

-  3 adet kapalı otopark yapılması.

-  1 adet üst geçidin yapılması.

Vizyonel projelerimiz

-  1 adet teleferik projesi.

-  3000 kişilk kültür merkezi projesi.

-  1 adet fuar alanı projesi.

-  1 adet kent meydanı projesi.

-  1 adet hayvanat bahçesi projesi.

-  Hafif raylı sistem projesi.

-  1 adet yaşam parkı projesi.

Şanlıurfa Platformu'nda konuşan Çiftçi Katılımcılara sunum ve projelerini anlattıktan sonra hemşerilerinin  sorularına cevap verdi ve  hemşerilerinin sorunlarla ilgili çözüm önerilerini dinledi . Ayrıca Çiftçi , Şanlıurfa Platformu'nun  Çalışmalarını yakından izlediğini, çok başarılı bulduğunu, bundan sonraki çalışmalarında  başarılar diledi.

Toplantı sonunda Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip Çadırcı Başkan Çiftçi'ye ve katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

UrfaHaber/ Abdullah Cengiz

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star