Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇİFTÇİ, TKB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

ÇİFTÇİ, TKB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Konya'da yapılan Tarihi Kentler Birliği 2016 Yılı Olağan toplantısının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi encümen üyeliğine seçildi.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2016 Pazartesi 01:34
ÇİFTÇİ, TKB ENCÜMEN ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Kültürel mirasın korunması alanında çalışmalarını yürüten Tarihi Kentler Birliği'nin (TKB) 2016 Yılı Olağan Toplantısı yapıldı. Konya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapılan toplantıda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, encümen üyeliğine seçildi.

Bu yıl Konya'da gerçekleştirilen ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın oturum başkanlığını yaptığı Tarihi Kentler Birliği'nin (TKB) Olağan Toplantısında birlik yönetimi seçildi, yeni üyeler kabul edildi ve faaliyet raporu okundu.

Toplantıda birlik encümen üyeliğine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kütahya Belediye Başkanı Kamil SaraçoğluÇanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkanseçildi.

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ

Tarihi Kentler Birliği, kurulduğu günden bu yana, tarihi kent dokularının ve kentsel-kültürel mirasın korunması amacıyla üye belediyeler arasında işbirliği ve deneyim alışverişi sağladı. Belediyecilik, koruma, kültür, çevre, imar ve tarihi kent konularıyla ilgili bilgi, belge, mevzuat, kaynak ve eğitime dönük çalışmalar yaptı. Eğitim seminerleriyle üyelerinin proje yapma ve uygulama yeteneklerini geliştirdi. 2000 yılından sonra gerçekleşen yasal düzenlemelerde aktif bir rol üstlenerek olumlu sonuçlar alınmasında etkili oldu. Tarihi ve kültürel varlıkların onarımına yönelik kaynak yaratılması, yerel yönetimlerin ihtiyaç duyduğu plan ve proje kurulları olan KUDEB'lerin oluşturulmasına yönelik büyük kazanımlara önayak oldu.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star