Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇİFTÇİLER TEMİZ PAMUK TOPLAMA YÖNTEMLERİNİ ÖĞRENİYOR

ÇİFTÇİLER TEMİZ PAMUK TOPLAMA YÖNTEMLERİNİ ÖĞRENİYOR

GAP BKİ Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan GAP TEYAP Projesi kapsamında, GAP TEYAP Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü Aydın/Nazilli, İzmir/Menemen ' e teknik gezi düzenlendi. Çiftçi ve teknik heyet temiz pamuk ve sulama konularında modern uygulamaları yerinde görme imkanı buldu.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2015 Salı 11:30
ÇİFTÇİLER TEMİZ PAMUK TOPLAMA YÖNTEMLERİNİ ÖĞRENİYOR

Geziyi Organize eden GAP TEYAP Şanlıurfa İl Koordinatörü Ahmet V. Coşandal, ‘28 Çiftçi ve 15 Teknik elemanın katılımı ile Pamuk ve Organik tarım üzerine yol dahil 6 günlük düzenlenen teknik gezi ile farklı kentlerdeki tarım uygulamalarını yakından görme imkanı oldu’ dedi.

GAP TEYAP İl Koordinatörü Coşandal, “Teknik gezimiz yol dahil 6 gün sürmüştür. Gezimizin içeriği pamuk yetiştiriciliği, pamukta kirlilik konusu ve Organik tarım üzerine olmuştur. Ülkemizde önemli kurum ve kuruluşlarından olan Nazilli pamuk araştırma, Nazilli Ziraat Odası, Nazilli GTH İlçe Müdürlüğü, Ege Üniversitesi ve Ziraat Fakültesi dekanlığına,  Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsüne bizlere yapmış oldukları çalışma deneme faaliyetlerini bizlerle paylamıştır. Bu tür gezilerin faydası eğitimden çok görsel ve saha çalışması ağırlıklı olduğundan daha verimli geçmesidir. Gezimize katılan bütün çiftçilerin öğrendiklerini kendi arazilerinde uygulamaları, Teknik Elemanların ise çiftçilere verdikleri tarımsal danışmanlık kapsamında çiftçileri daha iyi yönlendirmeleri gerekmektedir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star