Ana Sayfa Ekonomi Çiftçiye 6 milyar lira destek geliyor

Çiftçiye 6 milyar lira destek geliyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, haziran ayına kadar, çiftçiye 6 milyar lira nakit destek ödeneceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2012 Pazar 20:31
Çiftçiye 6 milyar lira destek geliyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker AK Parti Bismil ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, artık Türkiye'nin yoksullukla mücadele konusunda tarımsal faaliyetlerle ilgili ortaya koyduğu modelin, Birleşmiş Milletler kuruluşları tarafından benimsendiğini ifade ederek, ''Bu çalışmalar diğer ülkelere örnek olarak gösterilmektedir. O nedenle artık Türkiye'yi, Türkiye'nin hükümet üyelerini sadece tarımsal alanda değil, her alanda örnek olarak gösteriyorlar. Bizi takdir ediyorlar'' dedi.

Hükümetleri döneminde yaptıkları hizmetleri anlatan Bakan Eker, Diyarbakır'da ''KÖYDES'' projesi kapsamında bin 155 köyü içme suyuna kavuşturduklarını, GAP Eylem Planı çerçevesinde de Diyarbakır'ın 7 milyon dönüm arazisinde toplulaştırma yapıldığını dile getirdi.

Mart ayında destek ödemesi yapılacak
Bakan Eker, 2012 yılı içinde tarımla ilgili yeni projeler hayata geçirdiklerini, bu kapsamda ''organize tarım bölgesi'' kurduklarını söyledi.
Mart ayı içerisinde çiftçilere 1 milyar 900 milyon lira mazot, gübre ve diğer bazı tarımsal desteği verileceğini bildiren Bakan Eker, ''Çiftçiye haziran ayına kadar 6 milyar lira nakit destek ödenecek'' diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Türkiye’nin En iyi Mobilyacısı: Modalife

Türkiye’nin En iyi Mobilyacısı: Modalife

Kurumsal

İçerikYukarı Çık