Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇİFTÇİYE SULAMA DESTEĞİ

ÇİFTÇİYE SULAMA DESTEĞİ

Protokol ile 3 çiftçisinin üreteceği mısır, pamuk ve fıstık sulama giderlerinin yüzde 70’i karşılanacak.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2015 Perşembe 13:14
ÇİFTÇİYE SULAMA DESTEĞİ

Şanlıurfa Ziraat Odası çiftçiler için önemli protokola imza attı. Tarımın gelişmesine yönelik projelere ağırlık veren oda GAP İdaresi’ne bağlı GAP TEYAP ile imzaladığı protokol ile 3 çiftçisinin üreteceği mısır, pamuk ve fıstık sulama giderlerinin yüzde 70’i karşılanacak.

 

GAP İdaresi’nin Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde yürüttüğü GAP TEYAP çalışmaları kapsamında Ziraat Odasına kayıtlı ve tarımsal danışmanlık hizmeti alan 3 çiftçi ile Mısır, Pamuk ve Fıstık yetiştiricili konusunda demonstrasyon (deneme) yürütülmesi amacıyla protokol imzalandı. Protokole göre çiftçilerin yetiştireceği mısır, pamuk ve fıstık ürünlerinin sulama maliyetlerinin yüzde 70’i GAP İdaresi yüzde 30’u ise çiftçilerce karşılanacak. Şanlıurfa Ziraat Odası başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, 2 yıldan beri yürütülen GAP TEYAP İl Koordinatörlüğü ile oldukça uyumlu bir çalışma içerisinde olunduğu ve bu sayede hem çiftçinin eğitimi hem de ürün yetiştirmede destekler sunulduğunu kaydetti.

 

BAŞKAN EYYÜPOĞLU: ÇİFTÇİ CAMİASI ADINA TEŞEKKÜRLER

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, ‘GAP İdaresi, GAP TEYAP ve kendisine bağlı ziraat mühendisi ve tüm personellerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiftçilerimiz için çok güzel hizmetler yapmaktalar. Bugün de 3 çiftçimizle pamuk, mısır ve fıstık üzerine bir protokol imzalıyoruz. Protokol gereği yapılacak tarımsal üretimin yüzde 70’i odamız ve GAP İdaresince karşılanacak. Bu çalışmalardan dolayı çiftçi camiası adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yıl bölgemiz tarımız açısında havalar çok iyi gitti. İnşallah böyle devam eder. Ve bu yıl bir çok üründe yüksek rekolte bekliyoruz.’ Dedi.

 

GAP İDARESİ GAP TEYAP İLE ÇİFTÇİNİN YANIDA OLACAK

Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde hizmet veren GAP İdaresi’ne balığı GAP TEYAP İl Koordinatörü Ahmet Coşandal, GAP İdaresinin yürüttüğü GAP TEYAP kapsamında Çiftçi Örgütleri Merkezli Çoğulcu Yayım Modeli olarak 2 yıldır merkez ziraat odası ile başarılı bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Coşandal: ‘İmzalanacak protokolün çiftçilere örnek teşkil ederek tarımın gelişmesine katkı sunacağına inanıyoruz’ dedi.

Coşandal, bugün odamızla birlikte 3 çiftçimizle demonstrasyonla ilgili bir protokol imzalayacağız. Şanlıurfa Ziraat Odasına kayıtlı hem tarımsal danışmanlık hizmeti alan çiftçilerimiz ile pamuk, mısır ve fıstıkta sulama ile ilgili demonstrasyon (deneme) yapacağız. Bu sayede GAP İdaresi

Odamız ve çiftçilerimiz ile imzalayacağımız protokol ile işbirliği içerisinde olacağız’ dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star