Ana Sayfa Urfa Haberleri Çiğköfte yoğururken hijyene dikkat.

Çiğköfte yoğururken hijyene dikkat.

Şanlıurfa'da bir çok vatandaş sağlık açısından, Çiğköfte yoğururken, hijyen kurallarına dikkat etmeye başladı.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 20:42
Çiğköfte yoğururken hijyene dikkat.
Türkiye'nin vazgeçilmez damak zevki arasına giren, Şanlıurfa'nın yöresel yemeklerinden Çiğköfte artık evlerde bile sağlık ve hijyen konularına dikkat edilerek yoğruluyor.

Özellikle çiğ malzeme kullanılarak yapılan çiğköfte de son dönemde Türkiye genelinde salgın haline gelen kişiden kişiye tokalaşma, el sıkışma gibi temasla geçen hastalıkların öüne geçmek için, Şanlıurfa'lılar artık son dönemde çiğköfteyi evde yoğururken bile hijyene dikkat etmek için eldivenle çiğköfteyi yoğurmaya başladı.

Konu ile ilgi Urfa Haber'in ulaştığı bazı sağlık uzmanlarıda evlerde dahi bu tür yemekler hazırlanırken hijyene dikkat edilmesinin hem kendimiz hemde halk sağlığı açısından çok önemli olduğunun altını çizdiler. Çiğköftenin eldivenle yoğrulmasının yerinde ve sağlıklı olacağını beyan ettiler. 

Çiğköfteyi eldivenlle yoğuran vatandaşlar ise " Herşey insan sağlığı, sağlığımız için. Çiğköfte böylede çok güzel yoğruluyor. Hem hijyenik hemde kimsenin aklında soru işaretlerine mahal vermeden, Mükemmel tadını ve kıvamını alıyor. Her kese bu şekilde çiğköfteyi yoğrumayı tavsiye ediyoruz" dediler.

(Urfa Haber - ÖZEL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star