Ana Sayfa Ekonomi CİLİV : İBRAHİM TATLISES'İN OXFORD LAFI ARTIK GEÇERLİ DEGİL

CİLİV : İBRAHİM TATLISES'İN OXFORD LAFI ARTIK GEÇERLİ DEGİL

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, ''İbrahim Tatlıses'in 'Urfa'da Oxford vardı da biz mi gitmedik' lafı artık geçerli değil'' dedi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2012 Cumartesi 00:07
CİLİV : İBRAHİM TATLISES'İN OXFORD LAFI ARTIK GEÇERLİ DEGİL

Fortune Türkiye dergisinin düzenlediği ''Fortune 500 Türkiye'' ödül töreni öncesi yapılan ''Küresel ve Bölgesel Gelişmeler Işığında Türkiye Sürdürülebilir Büyümeyi Nasıl Yakalar?'' paneline Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Fiba Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ve Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv katıldı. Panelin moderatörlüğünü Yazar Ali Ağaoğlu yaptı.
Panelde Türkiye'de sürdürülebilir büyüme için teknolojinin etkin kullanımının büyük önemi olduğunu söyleyen Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, ''Sadece 100 yıllık tarihimize bakarsak biz teknolojiyi hiç yakından takip etmemişiz. Elektronik devriminde, buhar devriminde bayağı bir geriden gelmişiz. Ama şimdi teknoloji açısından çok iyi bir noktadayız. İbrahim Tatlıses'in 'Urfada Oxford vardı da biz mi gitmedik?' lafı artık geçerli değil. Şimdi teknoloji çağındayız. Bilgiye erişim çok kolay'' ifadelerini kullandı.
Panelde Türkiye'nin geçirdiği son 10 yıllık süreci ele alan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, ''2008 krizinden sonra ortalama büyüme yüzde 3,5'e kadar düştüyse bile aşağı yukarı 9 sene içinde Türkiye'nin Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'sı 4 katı artmış durumda'' dedi.
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, ''Yeni pazarların keşfedilmesi iyi ama, ileri teknolojilerle üretim yapamadığımız sürece fiyatı düşüren rakipler karşısında tutunamayız'' diye konuştu.
Fiba Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, ''Sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için bizim döviz dengelerimizi sağlamamız lazım, bizde bir dolar matbaası yok, avro matbaası yok o zaman bizim büyümemiz için dengeyi muhafaza etmemiz lazım'' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star