Ana Sayfa Siyaset ÇİLLER DÖNEMİNDE İNFAZ TİMİ KURULDU’

ÇİLLER DÖNEMİNDE İNFAZ TİMİ KURULDU’

A Haber kanalında yayınlanan ‘Bi Sormak Lazım’ adlı programa katılan Çiller’in eski danışmanı Bayraktaroğlu, çarpıcı itiraflarda bulundu.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2011 Cuma 17:37
ÇİLLER DÖNEMİNDE İNFAZ TİMİ KURULDU’
Türkiye’nin en karanlık yılları olarak anılan 1991-1996 yıllarında Tansu Çiller’e danışmanlık yapan, Özer Çiller’in iş ortağı olan ve “Çiller’li Yıllarım” adlı kitabında dönemin faili meçhul cinayetlerine ilişkin de bilgiler veren Memduh Bayraktaroğlu, Eski Özel Harekatçı Ayhan Çarkın’ın da tutuklu olarak yargılandığı faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamında ifade verebileceğini belirtti.

A Haber kanalında yayınlanan ‘Bi Sormak Lazım’ adlı programa katılan Çiller’in eski danışmanı Bayraktaroğlu, çarpıcı itiraflarda bulundu. Çiller döneminde sabıkalı isimlerden bir tim kurulduğunu belirten Bayraktaroğlu, “O dönem sivrisinek öldürür gibi insan öldürüldü. Her şeyi anlatmaya hazırım” dedi.Yazdığı kitapta verdiği önemli bilgilere rağmen hiçbir kurumun bilgisine başvurmadığını söyleyen ve medyayı da eleştiren Bayraktaroğlu, “Ayhan Çarkının ortadan kaldırılmasından korkuyorum” dedi.

‘HER ŞEYİ ANLATMAYA HAZIRIM’

BDP milletvekili Pervin Buldan’ın da programa bağlanarak “Ben Tansu Çiller, Mehmet Ağar ve Korkut Eken yargılanmadıkça adaletin yerine geleceğine inanmıyorum” demesi üzerine Bayraktaroğlu, faili meçhul cinayetlerin arttığı 1991- 1996 yılları ve Çiller’e danışmanlık yaptığı dönemdeki şahitliğiyle bildiklerini savcıya anlatmaya hazır olduğunu söyledi.

‘ÇİLLER DÖNEMİNDE İNFAZ TİMİ KURULDU’

Bayraktar, Eski Başbakan Tansu Çiller döneminde resmi olmayan, sabıkalı isimlerden özel bir tim kurulduğunu, bu timin daha sonra uyuşturucu ticaretine karıştığını, o dönemde sivrisinek öldürür gibi insan öldürüldüğünü söyledi.

‘ÇARKIN’I ORTADAN KALDIRABİLİRLER’

Bayraktaroğlu “Behçet Cantürk önce devlet tarafından tehdit edildi, medyada da bilenler vardı, seslerini çıkarmadılar, devlet ile hükümet aynı şey gibi görünse de devlet deyince işin içine asker, yargı girer. Ayhan Çarkın gibi insanları kandırdılar, Ayhan Çarkın’ın ortadan kaldırılmasından korkuyorum” dedi. Tansu Çiller’in Başbakanlığa geldiği döneme ilişkin bilgi veren Bayraktaroğlu, “Kamu Güvenliği Birimi kuruldu. Hamidiye alayları gibi bir grup. Ne kadar yasa dışı adam varsa, bir nevi devletin adamı yaptılar. Amaç PKK’yı bitirmekti. PKK nasıl finansman buluyordu. Diyorlar ki; ‘Bazı Kürt işadamları destekliyor. İşte sonra da Başbakan Çiller, “Kürt işadamlarının listesi elimizde hesap soracağız” diyor. Ayhan Çarkın’ı hiç tanımadığını, İbrahim Şahin ile ise bir kez karşılaştığını belirten Bayraktaroğlu, Şahin’in o dönemde Nazlı Ilıcak’ın gözdesi olduğunu da söyledi.
(evrensel.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık