Ana Sayfa Siyaset "Cinsel Tacizden Tutuklu Gazeteci Kim?"

"Cinsel Tacizden Tutuklu Gazeteci Kim?"

Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarında yer verdiği "cinsel tacizden tutuklu gazeteci de var" iddiasına CHP'li Onur'dan yanıt geldi: "Kim bu gazeteci, açıklayın"

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2012 Perşembe 02:32
CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasında yer verdiği "cinsel tacizden tutuklu gazetecinin" açıklanmasını istedi. Onur, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Başbakanlığa yaptığı yazılı başvuruda, Başbakan Erdoğan’ın konuşmasında yer verdiği "cinsel tacizden tutuklu" gazetecinin kimliğinin açıklanmasını istediğini söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın 25 Ocak günü bir gazetenin kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, "ateşli silah bulundurmak, patlayıcı bulundurmak, evrakta sahtecilik, cinsel taciz, terör, darbeye teşebbüs... İçerideki gazeteci dedikleri işte bu suç isnatları ile yargılanıyor" dediğini aktardı.

Bu açıklamanın Oda Tv duruşması öncesinde yapılmasının "kasıtlı değilse" çok büyük bir talihsizlik olduğunu ifade eden Onur, "Bu ifade, tarafsız olması gereken Başbakanın yargıyı yönlendirmesi, etkilemesi değil de nedir?" dedi.

"Cinsel tacizli tutuklu gazetecinin" açıklanmasını da isteyen Melda Onur, Türkiye Gazeteciler Sendikasının "gazetecilik mesleği dolayısıyla tutuklanan ve yargılanan gazeteciler" listesinde böyle bir ismin bulunmadığını söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık