Ana Sayfa Eğitim CİTER, TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

CİTER, TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Kaymakam Dr. Huzeyfe Citer, Malatya'da TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışmasında fizik dalında bölge 1.'si olan Viranşehir Fen Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi Abdullah Onuş’u makamında ödüllendirdi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2016 Çarşamba 10:09
CİTER, TÜBİTAK BÖLGE BİRİNCİSİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Kaymakamlık makamında düzenlenen ödül törenine Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır ve Fen Lisesi Müdürü Haçim Oktay katıldı.

Elde edilen başarıyı çok önemli bulduğunu ifade eden Kaymakam Dr Huzeyfe Citer, okul yönetimine öğretmenlere ve Abdullah Onuş'a teşekkür etti.

Ödül töreninde proje hakkında Kaymakam Dr. Huzeyfe Citer’e bilgi veren Fen Lisesi Öğrencisi Abdullah Onuş, hazırladıkları proje ile bir valize akıllı takip sistemi kurulup valizin çeşitli güvenlik sistemleri ile donatıldığını ifade etti. Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesindeki yaklaşık 9 ilden özel ve devlet okullarının katıldığı yarışmada 'Elektronik valiz' isimli proje ile bölge birincisi oldukları söyledi.

Okul olarak büyük başarı elde ettikleri için çok mutlu olduklarını dile getiren Okul Müdürü Haçim Oktay, kendilerini destekleyen herkese teşekkür ederek öğrencisiyle gurur duyduğunu söyledi.

Bu başarıyı elde eden Fen Lisesi Öğrencisi Abdullah Onuş’u tebrik eden Kaymakamımız   Dr. Huzeyfe Citer, “ Viranşehir’de eğitim son yıllarda büyük ivme kazandığı gibi öğrencilerimizin başarıları da giderek artması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu bağlamda Fen Lisesi Öğrencisi TÜBİTAK gibi önemli bir platformda bölge birincisi olarak önemli bir başarı elde etti. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencimiz başarısını gerçek hayatında da sürdürür. Temennimiz bu yöndedir ” diye konuştu.

Programın sonunda Kaymakam Dr. Huzeyfe Citer, Onuş'a tablet bilgisayar hediye etti, ardından heyetle bir hatıra fotoğrafı çektirdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star