Ana Sayfa Urfa Haberleri CİTER, VİRANŞEHİR ÇADIRKENT PERSONELİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

CİTER, VİRANŞEHİR ÇADIRKENT PERSONELİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, AFAD Viranşehir Çadırkent Konaklama Tesislerinde görev yapan personeli “ Başarı belgesi ” ile ödüllendirdi.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2016 Perşembe 11:28
CİTER, VİRANŞEHİR ÇADIRKENT PERSONELİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

AFAD Çadırkent Konaklama tesislerinde düzenlenen ödül törenine Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, Kamp Müdürü Zeki Kaya ve idari personel katıldı.

Viranşehir Çadırkentte uzun süre görev yapan başarılı personeller, Fettah Güngör, Zeki Akgöz, Hacı Çandır, İbrahim Çoban, Eyüp Küçük, İdris Taçar, Hakan Göktaş, Fadime Koca, Osman Bozkoyun, Yasin Zencir, Murat Gülmüş, İsmail Sarıdal, Kahraman Kaya, Necmettin Burun, Ramazan Sarı, İsmail Evdi, Vedat Timur, Hayati Polat, Ahmet Esat Gürbüz, Aziz Yalçın, Abdullah Sezer, Yasin Doğan ve Hasan Çınar'a Kaymakam Citer tarafından başarı belgesi takdim edildi. Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Kaymakam Citer, Suriye'de hala süren iç savaşa ve bu iç savaşın neden olduğunu insanlık dramına vurgu yaptı.

Türkiye'nin kendilerine sığınan herkese kucak açtığını ve dünyaya insanlık dersi verdiğini kaydeden Kaymakam Citer Çadırkentlerde yaşayan Suriyeli Sığınmacılara 4 yıldır Türkiye'nin baktığını söyledi. Çadırkent personelinin de büyük fedakarlıklar yaparak görev yaptığını kaydeden Kaymakam Citer emeği geçen herkese teşekkür etti. Çadırkentte 18 binden fazla Suriyeli Sığınmacının yaşadığını söyleyen Kamp Müdürü Zeki Kaya ise, bu insanların her türlü ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını kaydetti.

Çadırkent personelinin Suriyeli Sığınmacılarla yakından ilgilendiklerini ifade eden Kaya, büyük bir sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini sözlerine ekledi. Ödül töreninin ardından Çadırkentteki kadın kurslarını ve anaokullarını ziyaret eden Kaymakam Citer yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çadırkentte yaşayan Suriyeli kadınları istihdama katmak istediklerini söyleyen Kaymakam Citer, üretilen ürünlerin satılması için çaba sarf edeceklerini söyledi. Çadırkent personeli ile hatıra fotoğrafı çeken Kaymakam Citer'in ziyareti yaklaşık 2 saat sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star