Ana Sayfa Kültür/Sanat Cittaslow Genel Kurulu Yapıldı

Cittaslow Genel Kurulu Yapıldı

İçerisinde Halfeti ilçesinin de bulunduğu Türkiye'nin Sakin Şehri Seferihisar, 27 ülkeden 167 Sakin Şehrin temsilcilerinin katıldığı uluslararası Cittaslow Genel Kurulu'na ev sahipliği yaptı.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2013 Çarşamba 10:42
Cittaslow Genel Kurulu Yapıldı

Yaşamın kolay olduğu, kentlerin uluslararası ağı Citta Slow'un en büyük organizasyonu olan ve yılda bir kez yapılan Genel Kurul toplantısı Sakin ŞehirSeferihisar'da gerçekleşti. 2009 yılında birliğe üye olarak, Türkiye'yi yeni bir yerel kalkınma modeliyle tanıştıran Seferihisar'ın ardından Muğla Akyaka, SakaryaTaraklı, Aydın Yenipazar, Çanakkale Gökçeada, Isparta Yalvaç, Kırklareli Vize, Ordu Perşembe ve son olarak da Şanlıurfa Halfeti ilçesi birliğe dahil oldu. Küreselleşmenin yarattığı homojen mekanlardan biri olmak istemeyen, yerel kimliğini ve özelliklerini koruyarak dünya sahnesinde yer almak isteyen mekanların katıldığı bu birliğe Halfeti İlçesi 167. Citta Slow (Sakin Şehir) üyesi olarak katıldı. Diğer üye 'Citta Slow' kentlerin büyük ölçüde dikkatlerini çekmeyi başardı. Citta Slow uluslararası genel birlik Başkanı Sinyor Lukas Marconi tarafından Kaymakam Mehmet Keklik'e 167. Citta Slow olarak Sakin Şehir bayrağı teslim edildi.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in özel davetlisi olarak Genel Kurula katılan Kaymakam Mehmet Keklik şunları söyledi, "Citta Slow'un 167. üye kentinin ilçemiz olması şahsımı ve ilçemiz halkını onurlandırdı. Bizler burada diğer dünya ülkelerine ilçemizi tanıtma fırsatını yakaladık. Belediye Başkanımız Mahmut Özdemir, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Eşref Arıkan ve Proje Koordinatörümüz Nihat Özdal ile birlikte buralara geldik. Diğer davetli ülkeleri konuklarına ilçemizi anlattık. İlçemizin yemeklerini tanıttık. Annelerimizin, ablalarımızın el emeği göz nuru ürünlerini sergiledik. Bizlere bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star