Ana Sayfa Magazin Ciwan Haco'dan Avşar'a Mesaj!

Ciwan Haco'dan Avşar'a Mesaj!

Yeni CD'si için Hülya Avşar ile düet yapan Kürt sanatçı Ciwan Haco'dan Avşar'a mesaj!

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2011 Pazartesi 23:44
Ciwan Haco'dan Avşar'a Mesaj!
İSVİÇRE' e yaşayan ve bir süre önce Türkiye'ye gelerek, çıkacak olan CD'si için Hülya Avşar ile düet yapan Kürt sanatçı Ciwan Haco, Hülya Avşar'ın yardımı ile şarkılarını Türk halkına ve milyonlarca insana ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Sanatçı Haco, barıştan yana olduklarını hissettireceklerini de belirterek, bu düetin Kürt sorununun çözümüne de katkıda bulunacağını savundu.

Hülya Avşar ile 'Ne ağlarsın benim zülfü siyahım' adlı türküyü Kürtçe söyleyen Kürt sanatçı Ciwan Haco, 'Rudaw' adlı Kürt sitesine yaptığı açıklamada, hazırladığı son CD'sinde yer alan parçalarla kendilerini Türklere ve Araplara tanıtacaklarını söyledi. Düet yaptığı Hülya Avşar'ın aslen Kürt olduğunu ve onun gibi bir sanatçının yardımı ile Kürtçe şarkıları Türk halkına ve milyonlarca insana ulaştırabileceklerini belirten Haco, "Onlara bizim barıştan yana olduğumuzu hissettirebiliriz. Kanımca bu çalışma Kürt sorunun çözümüne de katkıda bulunacaktır" dedi.

Kürt sanatçı Ciwan Haco, hiç bir zaman siyasi örgütlere girmediğini, PKK'nın Kürtlerin bir realitesi olan çok geniş bir hareket olduğunu da belirterek, "Bir Kürt sanatçı olarak bütün Kürdistan'ın 4 parçası üzerinde de besteler yaptım. Şarkılarımı söyledim. Gelişen bütün olaylara karşı duyarlı oldum ve duygularımı dile getirdim" diye konuştu.(haberler)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şener Şenden Unutulmaz replikler

Şener Şenden Unutulmaz replikler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık