Ana Sayfa Dünya Çizgi filmle bilgi sahibi oldular

Çizgi filmle bilgi sahibi oldular

Giriş Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 13:07
Çizgi filmle bilgi sahibi oldular

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, ilkokul öğrencilerini ‘Güven ile Sağlıklı Yaşam, Diyabet ve Obezite’ konusunda çizgi film izleterek bilgilendirdi.

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Görevli Eczacı Leyla Kaya tarafından Mevlana ve Yenice İlköğretim Okulunda öğrenim gören öğrencilere ‘Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi 3’ kapsamında ‘Güven ile Sağlıklı Yaşam, Diyabet ve Obezite’ isimli çizgi film izlettirildi.

Dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekilen çizgi filmi heyecanla izleyen öğrenciler, izledikleri çizgi film sayesinde, diyabet ve obeziteye karşı daha dikkatli davranacaklarını ifade ettiler.

Sağlıklı yaşam, diyabet ve obezite gibi konularda okul çağındaki öğrencileri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için Şanlıurfa’daki okulları ziyaret edip öğrencileri bilinçlendireceklerini söyleyen Eczacı Leyla Kaya, öğrencilere Diyabet ve Obezitenin neden olduğu hastalıklar, düzenli beslenmeye özen gösterilmesi ve spor yapılmasının önemini anlatarak, pratik fiziksel aktivite önerilerinde bulundu.

Eczacı Layla Kaya ve performans servisinden Ali Gündüz, programın sonunda öğrencilere ‘Sağlıklı Yaşam, Diyabet ve Obezite’ konulu Sosyal Güvenlik eğitim Serisi 3 Kitapçığı ve çizgi film cd’si dağıtıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star