Ana Sayfa Sağlık ÇOCUK FELCİ AÇISI YAPILACAK

ÇOCUK FELCİ AÇISI YAPILACAK

Çocuklarda ileriki yıllarda kalıcı bir hasar oluşmaması için çocuk felci aşısının yapılması gerekiyor.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2015 Cuma 10:47
ÇOCUK FELCİ AÇISI YAPILACAK

Çocuklarda ileriki yıllarda kalıcı bir hasar oluşmaması için çocuk felci aşısının yapılması gerekiyor. Bu kapsamda, ilimizde yaşayan 5 yaş altı yaklaşık 275.000 T.C. Vatandaşı çocuğumuz ile kamplarda ve kamp dışında yaşayan yaklaşık 40.000 Suriyeli ve diğer bu ülkelere yakın ülkelerden gelen çocuklara çocuk felci aşısı yapılacaktır.  Halen sınır giriş çıkışlarında tüm kişilere çocuk felci aşısı uygulanmaktadır.

Uygulamaların 1.turu 20-26 Nisan, 2.turu 29 Mayıs- 4 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmaları, Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Aile Sağlığı Merkezleri personellerinden oluşan ekiplerle daha önceki aşılanma durumlarına bakılmaksızın 0-59 ay grubundaki tüm çocuklara kapı-kapı dolaşılarak ve merkezi yerlerde istasyonlar kurularak yapılacak.

Halk sağlığı müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Toplumun tüm fertleri, tüm kuruluşlar, çocuk felci aşı kampanyasında hedeflenen tüm çocuklarımızın aşılanması için yürütülen faaliyetlere destek olmaları son derece önem arz etmektedir.”denildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star