Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇOCUK HASTANESİ HİZMET ÇITASINI YÜKSELTİYOR

ÇOCUK HASTANESİ HİZMET ÇITASINI YÜKSELTİYOR

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor. Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ahmet GÜZELÇİÇEK Yaptığı açıklamada; İlimiz de 0-17 yaş çocukların tedavi göreceği en fazla yoğun bakım yatağına sahip hastane Şanlıurfa çocuk hastalıkları hastanesidir dedi.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 10:40
ÇOCUK HASTANESİ HİZMET ÇITASINI YÜKSELTİYOR

. Yoğun bakımları nitelendirerek

  • Hastanemizde 3 Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır.

1 – Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi : (3.basamaklı) 50  küvöz, 13 Ventilatör ve 6 adet açık yatak ile hizmet verilmektedir.

2 – Çocuk Yoğun Bakım2 Ünitesi : (3.basamaklı) 15 Ventilatör ve 15 yatak kapasitesi ile hizmet verilmektedir.

3 – Çocuk Yoğun Bakım1 Ünitesi : (2.basamaklı)  2 ventilatör 9 monitör ve 9 yatak kapasitesi ile hizmet verilmektedir.

Sözlerine devam eden GÜZELÇİÇEK; Yoğun bakım, kritik hastanın yaşamsal destek alma ihtiyacı olduğunda tedavi edildiği alanlardır. Kritik hasta tanımı çok önemlidir. Kritik hasta demek; solunum, dolaşım, boşaltım, sindirim sistemi gibi her hangi bir sistemde hastayı tehdit edecek bir gelişme olması durumunda, yoğun bakım ünitesinde takip ve tedavisi gereken hasta demektir. Yoğun bakımlar, diğer bölümlerden farklı olarak yoğun bakımı yapacak daha ileri teknolojiye sahip ekipmanlara sahiptir. Daha çok doktorla, daha çok hemşire ile hastanın takibinin yapıldığı ve yaşamın bir şekilde devam ettirilmeye çalışıldığı alanlardır. Hastanemiz aşırı dikkat ve hassasiyet ile yapılandırmış bir kurumdur. Bu sebeple hastayı hayatta tutabileceğimiz tüm yardımcı ekipmanlar ve deneyimli profesyonel ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Hastanemiz 355 yatak kapasitesindedir. Bunun 74 yatağını yoğun bakımlar ve 281 yatağını yataklı servisler oluşturmaktadır.

Şanlıurfa ilinde Yıllık doğum oranı yaklaşık 60 bin civarındadır, 0-2 yaş çocuk nüfusu ise 120 bin civarındadır. Şanlıurfa hastanelerinde toplam yeni doğan yatak sayısı 200 ün üzerindedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları hastanemiz 0- 17yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin tetkik, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetini vermektedir. Hastanemiz çocuk uzmanı doktorları ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Çocuk hastanesinde Verilen Hizmetler:

Sağlıklı Çocuk Takibi, Koruyucu Çocuk Sağlığı Hizmetleri, Çocuk Hastalıklarının Erken Teşhis Ve Tedavisi, Çocukların Gelişimsel Sürecinin Değerlendirilmesi, Aşı Uygulamaları Ve Aşı Programının Takibi, Çocukluk Çağı Taramaları, Beslenme Eğitimi Ve Doğru Beslenme Önerileri, Yeni doğan Hastalıkları Takibi Ve Tedavisi, Yeni doğan Sarılığı Takibi, Yeni doğan Yoğun Bakım Hizmeti, Diyaliz ünitesi, ,Odyometre, ,TPN ünitesi, Kan bankası, ,Kemoterapi birimi, Enfeksiyon kontrol birimi,  ,Tıbbi sosyal hizmetleri birimi

Hastanemizde Ultrason ve her türlü radyolojik grafikler çekilmektedir. Hastalar MR ve Tomografi hizmeti için, il içerisinde sözleşme yaptığımız hastanelere yönlendirilmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star