Ana Sayfa Sağlık ÇOCUK HASTANESİ'NİN TAŞINMASINA TEPKİ

ÇOCUK HASTANESİ'NİN TAŞINMASINA TEPKİ

ŞANLIURFA’da, Atatürk Mahallesi'nde bir grup esnaf ile mahalle sakini, Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin Eyyübiye Mahallesi'ne taşınacak olmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2016 Perşembe 17:19
ÇOCUK HASTANESİ'NİN TAŞINMASINA TEPKİ

Öğle saatlerinde Atatürk Mahallesi’nde bulunan 400 yataklı Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi önünde toplanan bir grup vatandaş, mevcut hastanenin Eyyübiye Mahallesi'nde yapımı devam eden yeni hastaneye taşınacak olmasına tepki gösterdi. Günde 2 bin civarında çocuğunun tedavi edildiği hastanenin taşınmasına tepki gösteren kalabalık, adına konuşan eczacı Sinan Satış, "Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin 400, Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nin de 200 yatak kapasiteye sahip hastanelerdir. Bu hastanelerin taşınması durumunda 360 bin nüfusa sahip, Şanlıurfa'nın kalbi sayılan Haliliye ilçesinde hastane kalmayacaktır. Bizim istediğimiz buradaki soruna duyarlılık gösterip mevcut hastanelerin kapasitelerinin korunarak Eyyübiye ilçesindeki hastanenin ise genel bir hastane olarak halkın hizmetine sunulmasıdır" diye konuştu. 


Atatürk Mahallesi Muhtarı Mahmut Karadaş da hastanesinin kapanmasının ilçedeki tüm vatandaşları ve hastane çevresindeki esnafı mağdur edeceğini söyledi.

YORUMLAR
  • yorum2016-05-26 23:56:25Huppo

    Şimdi birde böyle birşey var şimdi bu hastane gitse orda doktor sayısı tam olacak ama burda kalsa yerinde hem orda yeni açılacak yer burda hizmet verse bu defa iki hastaneye yetecek kadar doktor yok önce doktor ve branş ları çoğaltın yine hastane yapın

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star