Ana Sayfa Sağlık ÇOCUK HASTANIN AKCİĞER ve KARACİĞER KİSTİ TEK OPERASYON İLE ALINDI

ÇOCUK HASTANIN AKCİĞER ve KARACİĞER KİSTİ TEK OPERASYON İLE ALINDI

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahisi kliniğinde (11) yaşındaki Suriye uyruklu Mehmet HALAF isimli mülteci çocuk hastanın akciğer ve karaciğerindeki kist hidatik’e aynı operasyonda müdahale edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2016 Cuma 04:02
ÇOCUK HASTANIN AKCİĞER ve KARACİĞER KİSTİ TEK OPERASYON İLE ALINDI

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk cerrahisi kliniğimizde bu tür özellikli ve zor ameliyatlar yapılamamaktaydı. Büyük ve ileri teknolojilik ekipmana sahip özellikli merkezlerde cerrahi tecrübe gerektiren ameliyatlar hastanemizde ilk defa Op.Dr.Emin BALCIOĞLU tarafından yapılmaya başlandı.    

Konu ile ilgili Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Emin BALCIOĞLU yaptığı açıklamada;

Mehmet HALAF (11) yaşında Suriye uyruklu mülteci çocuk hasta öksürük ve nefes darlığı şikâyeti ile çocuk cerrahi polikliniğimize müracaat etmiştir. Hastaya ayaktan yapılan muayene ve tetkikler neticesinde akciğer ve karaciğerde kist tespit edilmiştir. Hastanın ameliyat olması gerektiği yakınlarına bildirilmiştir.

Hasta yakınlarından operasyon onayı alındıktan sonra 11 yaşındaki Suriye uyruklu Mehmet HALAF isimli mülteci çocuk hastanın ortalama 1,5 saat süren bir operasyon ile akciğer ve karaciğerindeki kist hidatik aynı anda başarılı bir operasyon ile alınmıştır. 3 gün hastanede yatarak tedavi aldıktan sonra hastamız sağlığına kavuştu.

 

Mehmet HALAF’ın Babası İsmail HALAF; Ben ve ailem Suriye’de yaşanan savaştan kaçıp Türkiye’ye sığındık, doktorumuz Op.Dr.Emin BALCIOĞLU Oğlumun ameliyat olması gerektiğini, özellikli ve aynı zamanda da meşakkatli bir operasyon olduğunu söylediğinde çocuğumu savaşta ölmekten kurtardım ama hastanede ameliyat masasında öleceğini sandım gerçekten çok korktum.

Oğlumun tedavisi çocuk cerrahi kliniğinde en iyi şekilde yapıldı. Türkiye’ye geldiğimiz günden bu yana bizlere çok iyi davranıldı bizlere yiyecek, içecek, giyim, kalacak yer vs. verip can ve mal güvenliğimizi sağlayan Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere tedavi sürecinde doktorumuz Op.Dr.Emin BALCIOĞLU,hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanlara çok teşekkür ederim dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık