Ana Sayfa Urfa Haberleri Çocuklara Ücretsiz Yüzme Kursu

Çocuklara Ücretsiz Yüzme Kursu

Şanlıurfa Belediyesi yüzme havuzlarında 750 çocuğa ücretsiz kursu veriliyor.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2013 Pazartesi 16:55
Çocuklara Ücretsiz Yüzme Kursu

Şanlıurfa Belediyesi bünyesindeki yüzme havuzlarında 750 çocuğa ücretsiz yüzme kursu veriliyor.

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Beykapısı, Osmanlı veSüleymaniye mahallelerindeki belediyeye ait yüzme havuzlarında 9 eğitici, çocuklara günde 2 saat yüzme öğretiyor. 8-18 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz verilen kurslarda çocuklara, havlu, şort ve bone de hediye ediliyor.

Toplam 750 kişiye verilen yüzme kursları 6 hafta boyunca devam edecek. Eğitmenler çocuklara yüzmenin yanı sıra, saygı, sevgi ile örf ve adetlere ilişkin de nasihatlarda bulunuyor.

Söz konusu kurslara katılmak isteyen çocuklar, katılım formu ve istenilen belgeleri havuzların bulunduğu mahallerdeki ilgili birimden alarak kursa kayıt yaptırabiliyor.

"Kurslar ilgi görüyor"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da, amaçlarının çocukların aşırı sıcaklarda serinlemek için sulama kanallarına girmelerini önlemek olduğunu belirterek, maddi durumu iyi olmadığı için tatile gidemeyen çocukların da güzel vakit geçirmesine destek olmak istediklerini ifade etti.

Çocukların kurslara yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Fakıbaba, şunları kaydetti:

"Çocukların sulama kanallarında boğulmasını istemiyoruz. Kavşaklardaki süs havuzlarında tehlikeye aldırış etmeden serinlemelerini istemiyoruz. Onlar için dezavantajlı 3 mahallede 5 yıldızlı otellerin yüzme havuzlarını aratmayacak yüzme havuzları yaptık. Çocuklarımız ve gençlerimiz gelsinler ücretsiz olarak bu yüzme havuzlarında serinlesinler. Yüzme bilmeyenler için de ücretsiz yüzme kursları başlattık. Kurslarımıza ilginin fazla olması beni sevindirdi. İnşallah gençlerimiz artık sulama kanallarında boğulmaz, annelerine bu acıyı yaşatmazlar."

Fakıbaba,  bu yıl belediyenin 4 yüzme havuzunu daha faaliyete geçirmeyi planladığını bildirerek, söz konusu havuzlardan ikisinin kapalı olacağını aktardı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star