Ana Sayfa Güncel ÇOCUKLARIMIZ YOKSULLUK İLE MÜCADELE EDİYOR

ÇOCUKLARIMIZ YOKSULLUK İLE MÜCADELE EDİYOR

Türkiye istatistik kurumu, 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı arifesinde geleceğimiz olan çocuklar ile ilgili önemli veriler açıkladı.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2015 Perşembe 05:19
ÇOCUKLARIMIZ YOKSULLUK İLE MÜCADELE EDİYOR

Türkiye istatistik kurumu, 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı arifesinde geleceğimiz olan çocuklar ile ilgili önemli veriler açıkladı. Bu verilerden dikkat çekeni ise çocukların yoksulluk ile mücadele etmesi oldu.

Bugün 23 Nisan. Yani Mustafa kemal Atatürk’ün başta Türkiye sonrasında ise tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bir gün. Kendilerine adanmış bu günde çocuklar bayram coşkusunu yaşarken, dün tüik’in çocuklar ile ilgili açıkladığı istatistikler ise bir taraftan düşündürdü diğer taraftan ise çocukların yaşamından kesitleri gözler önüne serdi.

Tüik verilerinde dikkat çeken hususlar içerisinde ilk sırayı yoksul fertler ve bu fertler arasında çocuklar alıyor. Gelir ve yaşam koşullarının araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de yaklaşık 16 milyon 706 bin yoksul fert bulunuyor. Yoksul çocukların yoksul fertler içindeki oranı ise yüzde 44.3. Bir diğer deyişle yoksul aile çocuğu bir şey bulurken diğerini bulamıyor.

Yoksul nüfus içindeki çocuk oranının en yüksek olduğu bölge Türkiye’de doğurganlık oranının en fazla olduğu, her yıl çok sayıda çocuğun dünyaya geldiği yüzde 55.8 ile güneydoğu Anadolu bölgesi ve bölge içinde de Şanlıurfa.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık