Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Çocukların Bakan amcası

Çocukların Bakan amcası

- Çocukların Bakan amcası Faruk Çelik çocukların sevgilisi oldu. Bakan Çelik Şanlıurfa’yı adeta yeniden imar edecek.

Giriş Tarihi: 21 Mayıs 2011 Cumartesi 05:45
Çocukların Bakan amcası
      1 Haziran seçimlerinde Şanlıurfa’dan aday gösterilen Devlet Bakanı Faruk Çelik, her gittiği yerde özellikle çocukların ve kadınların ilgi odağı oluyor. Çocuklar Bakan Çelik’e ‘Bakan Amca’ diyerek sevgi gösterilerinde bulunuyorlar. Bakan Çelik Şanlıurfa’yı adeta yeniden imar edecek kararlar alıyor.

     Her gittiği yerde büyük-küçük, kadın-erkek ve çocuk ayrımı yapmadan herkesin sorunlarını sabırla dinleyen ve yaptığı konuşmalarda onlara hitab eden sözler söylediğinde de özellikle çocuklar tarafından, ‘Bakan amca’ diyerek alkışlanan ve sevgiyle karşılanan Devlet Bakanı Faruk Çelik te, Şanlıurfalıların sevgisine, sıcak ilgisine ve AK Partiye olan bağlılığına ve güvenine inanarak Şanlıurfa’nın sorunlarını çözmek için gayret sarfediyor.

     Gece gündüz demeden ilçe ilçe, köy köy gezen, şehir merkezinde de esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşların istek ve sorunlarını belirleyen Bakan Çelik, Vali, Kaymakam, Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri ile de görüşüp, yerinde incelemeler yaptıktan sonra bir planlama yapıp, adeta seçim taahhütnamesi hazırlatıyor.

     Hangi sorunu hangi tarihte çözecekleri, Şanlıurfa’ya hangi yatırımların hangi tarihte yapılacağının yer alacağı, kısaca 13 Haziran’dan itibaren 4 yıl içersinde Şanlıurfa’ya neler yapılacağının belirtildiği kitapçıkları Şanlıurfalılara dağıtacağını ve takipçisi olmalarını isteyeceğini söylüyor.

     Devlet Bakanı Faruk Çelik, gittiği her yerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Partiye gösterilen sıcak ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu dönemde Milletvekilleri olarak hepimiz Başbakana ve Şanlıurfalılara layık olacağız. Şanlıurfalıların hizmetkârı olacağız. Ben Bakan olarak ayda 3 gün, Milletvekillerimiz ise 15 günde bir Şanlıurfa’ya gelerek vatandaşlarımızın arasında olacağız, onların sorunlarını, taleplerini dinleyeceğiz. Onların dertleriyle dertleneceğiz” diyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık