Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI HİZMETE GİRDİ

ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI HİZMETE GİRDİ

SODES kapsamında hazırlanan "Okuluma gidiyorum, sporumu yapıyorum" projesi çerçevesinde Koç İlköğretim Okulu'nda yapımı tamamlanan çok amaçlı spor sahası törenle hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2012 Cumartesi 09:41
ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI HİZMETE GİRDİ

Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırlanan "Okuluma gidiyorum, sporumu yapıyorum" projesi çerçevesinde Koç İlköğretim Okulu'nda yapımı tamamlanan çok amaçlı spor sahası törenle hizmete girdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, yaklaşık 100 bin TL'ye mal olan çok amaçlı spor sahasının açılışında, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Pala, proje sayesinde birçok okulun, yeni imkanlara kavuşacağını ve çocukların daha iyi ortamlarda eğitim ve öğretimlerini sürdüreceğini belirtti.

Beden eğitimi, müzik ve resim derslerinin en az matematik ve Türkçe dersleri kadar önemsenmesi gerektiğini ifade eden Pala, şunları kaydetti:

"Zira bu dersler çocuklarımızın kendilerini bulduğu dersler. Kendilerini keşfettiği dersler. Öğrenciler bunlarla uğraştığı zaman, diğer derslerde daha başarılı oluyorlar. Nitekim sporda çok önemli dereceler elde eden ve bizi dünyada temsil eden sporcularımızla görüştüğümüzde ve onların düşündüklerini dinlediğimizde çok önemli fikirlere sahip olduklarını görüyorum."

Açılış konuşmalarının ardından Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Yıldırım, Okul Müdürü Zülküf Almaz ve veliler sahanın açılışını yaptı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık