Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Çöl Varanı ve Çizgili Sırtlan için konferans

Çöl Varanı ve Çizgili Sırtlan için konferans

Dev Kertenkele Çöl Varanı ve Aslanlara kafa tutan Çizgili Sırtlan Harran Üniversitesinde Konuşuluyor.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2011 Pazar 00:18
Çöl Varanı ve Çizgili Sırtlan için konferans
Şanlıurfa bölgesinde yapılan proje kapsamında sivil toplum kuruluşları ve Harran Üniversitesi desteğiyle Fen- Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünde Çizgili Sırtlanlar ve Çöl Varanı hakkında konunun uzmanları tarafından 24 Mart Perşembe günü saat : 13:30 da konferans düzenleniyor.

 

Konuşmacılardan Doğa Derneği Bölge Sorumlusu Turan Çetin, Konferansın Harran Üniversitesi ortaklığında yapılması ve yerelden Doğa Kültür ve Yaşam Derneği, Kredi ve Kefalet Kooperatifi öncülüğünde gerçekleşmesi çok önemli olduğunu vurguladı. Özellikle Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü öğrencileri Şanlıurfa’nın doğal değerleri hakkında doğrudan bilgi alması ve koruma çalışmalarına katılımlarının çok önemli olduğunu, konuya duyarlı bütün yöre halkının katılımlarının önemli olduğunu vurguladı.  

 

Birleşmiş Milletler Geliştirme Programı (UNDP) ‘nin Küçük Destek Programı kapsamında “ Çizgili Sırtlan ve Çöl Varanını Köylüler Koruyor Projesi “ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi  ,Doğa Derneği , Doğa Kültür ve Yaşam Derneği ortaklığında Şanlıurfa’da yürütülüyor. 

 

 

Ayrıntılı Bilgi İçin

 

 Turan Çetin

0542 263 68 54YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık