Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇOLUK ÇOCUK VALİLİĞE GELDİLER (video)

ÇOLUK ÇOCUK VALİLİĞE GELDİLER (video)

Şanlıurfa'da, birlikte yaşadıkları köyde hasımları tarafından evlerinden kovulduklarını ve tehdit edildiklerini ileri süren birbirine akraba 50 kişi Şanlıurfa Valiliği'ne sığındı.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2011 Pazartesi 19:07
ÇOLUK ÇOCUK VALİLİĞE GELDİLER (video)
Şanlıurfa'da, birlikte yaşadıkları köyde hasımları tarafından evlerinden kovulduklarını ve tehdit edildiklerini ileri süren birbirine akraba 50 kişiŞanlıurfa Valiliği'ne sığındı. Yalınayaklı çocuk ve kadınların da bulunduğu kalabalık, kış günü evlerine giremediklerini söyleyerek Vali Celalettin Güvenç'ten yardım istedi. Toplantı salonunda çocuklaraşeker ikram eden ve sorunu dinleyen Vali Güvenç, konunun çözülmesi için ilgililere talimat verdi.

Merkeze bağlı Yaşar Köyü'nde yaşayan Çiftçi ailesi ile Dağ ailesi fertleri arasında, 6 ay önce arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavga çıktı. Silahla 4 kişinin yaralandığı kavga sonrası iki aile arasında husumet başladı. Zaman zaman aralarında kavgalar devam etti ve son olarak iddiaya göre Dağ ailesi mensupları, bir evi ateşe verdikleri Çiftçi ailesinin fertlerini köyden kovdu.

ÇOLUK ÇOCUK VALİLİĞE GELDİLER

Evlerinden kovulduktan sonra köy dışındaki tarlalarındaki barakalarda yaşamaya başladıklarını, ancak hasımlarının tehditlerinin sürdüğünü ileri süren Çiftçi ailesi mensupları öğle saatlerinde toplu haldeŞanlıurfa Valiliği'ne geldi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişi, minibüs ile geldikleri valilik önünde polislere konuyu anlatıp yardım istedi. Bazı çocukların Yalın ayaklı olduğu gruptakilerin durumunun iletilmesinin ardından, kalabalık Valilik toplantı salonuna alındı.

Toplantı salonuna giren yetişkinler koltuklara otururken, çocuklar ise yerdeki halılara oturdu. Bir süre sonra grubun yanına gelen Vali Celalettin Güvenç, halıda oturan çocuklara şeker ikram ettirip yetişkinlerden yaşadıkları sorunu dinledi.

Yapılan görüşmenin ardından valilikten ayrılan kalabalık adına konuşan Halil Çiftçi, "Husumetli olduğumuz kişiler evimizi yakıp, bizi köyden kovdu. Halen de tehdit ediyorlar. Bu yüzden tarlaya yerleştik, kış günü barakalarda yaşıyor, korktuğumuz için çocuklarımızı okula göndermiyoruz. Vali Bey'e durumumuzu anlattık, o da ilgileneceğini söyledi. Biz kimseyle düşman olmak istemiyoruz, barış istiyoruz" dedi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise konuya ilişkin şikayetleri dinlediğini belirterek, "Konu zaten savcılığa intikal etmiş. Ben de İl Jandarma Komutanımızı arayıp konuyla ilgilenmesi talimatını verdim. Ailelerimizin sıkıntı ile karşılaşmadan yaşamlarını sürdürmesi için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. (haber7)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star