Ana Sayfa Urfa Haberleri ÇÖLYAKLILARIN DOKTOR DERDİ BİTMİYOR

ÇÖLYAKLILARIN DOKTOR DERDİ BİTMİYOR

Çölyak hastaları bir kez daha doktorsuz kaldı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2015 Cuma 12:08
ÇÖLYAKLILARIN DOKTOR DERDİ BİTMİYOR

Çölyak hastaları bir kez daha doktorsuz kaldı. Son olarak gastroenteroloji bölümünde görev yapan yusuf aydemir’de eş durumundan tayin istedi. Sağlık il müdürlüğü izin vermeyince aydemir durumu mahkemeye taşıdı ve mahkeme kararıyla tayin yaptırdı.

Şanlıurfa’da yaşayan çölyak hastalarının derdi bitmiyor. Kısa aralıklarla doktorların tayin isteyip şehirden gitmelerinden dolayı mağdur olan çölyak hastaları bu durumu bir kez daha yaşadılar.

Son olarak gastroentoloji bölümünde görev yapan Doktor Yusuf Aldemir’de eş durumundan tayin istedi. Sağlık il müdürlüğü ise yeni geldiği için haklı olarak izin vermek istemedi.

Aydemir ise olayı mahkemeye taşıdı ve mahkeme kararıyla aydemir tayinini eşinin yanına Eskişehir’e çıkarttı.

Durumdan en çok hastalar etkilendi. Yaklaşık 2 aydır muayene olamayan ya da olmak için farklı illere gitmek zorunda kalan hastalar ve yakınları büyükşehir olan bir memlekette böylesine bir sorunun olmasını yetkililere yakıştıramadıklarını dile getiriyorlar.

Edinilen son bilgiye göre ise şehre sağlık bakanlığı tarafından yeni bir doktorun atandığı aradan 40 gün geçmesine rağmen doktorun halen daha görevine başlamadığı öğrenildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star