Ana Sayfa Eğitim COŞKUN: EĞİTİM DÜZEYİ DÜŞÜK KALABİLİR

COŞKUN: EĞİTİM DÜZEYİ DÜŞÜK KALABİLİR

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yeni eğitim öğretim yılana ilişkin, "Eğitim camiasının sorunları çözümlenmediği müddetçe, eğitim kalitesinin de düşük düzeylerde kalacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2012 Perşembe 21:49
COŞKUN: EĞİTİM DÜZEYİ DÜŞÜK KALABİLİR

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yeni eğitim öğretim yılana ilişkin, "Eğitim camiasının sorunları çözümlenmediği müddetçe, eğitim kalitesinin de düşük düzeylerde kalacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Coşkun, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bazı yanlış uygulamalarında ısrar ettiğini ileri sürüp, yeni eğitim sistemiyle ilgili bazı hataların sürekli tekrar edildiğini savundu.

Şanlıurfa'nın branş öğretmen açığının 7 bin civarında olduğunu belirten Coşkun, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar yapılan atamalarda İstanbul ile beraber atamanın en çok yapıldığı il olan Şanlıurfa'nın branş öğretmeni açığı, 7 bin civarında olduğu halde başvuruları devam eden 40 bin öğretmen alımı için ilimize ayrılan 2 bin 800 kadro eğitimimizin ağır aksak sürdürüleceğinin ilk işaretidir. Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından girişi yapılan 4 bin 870 kontenjan girişi düşürülerek onaylanmış ve dolayısıyla okullara verilen normlar yeniden düzenlenmiştir. Türkiye genelinde bu atama döneminde alınacak sınıf öğretmeni sayısının 324 olduğu düşünülürse planlama yanlışlığının bir branşı nasıl bitirdiğini görmek zor olmayacaktır.

Eğitim camiasının sorunları çözümlenmediği müddetçe, eğitim kalitesinin de düşük düzeylerde kalacağını tahmin ediyoruz. Eğitimin lokomotifi öğretmenlerimizi sorun ve sıkıntılarından kurtulmadığı müddetçe bu sorunlar camiayla doğru orantılı olarak büyümeye devam edecektir."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star