Ana Sayfa Urfa Haberleri COŞKUN'DAN ÖĞRETMENE SALDIRIYA KINAMA

COŞKUN'DAN ÖĞRETMENE SALDIRIYA KINAMA

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun Şanlıurfa'da öğretmenlere yapılan saldırıları kınadı.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2012 Salı 05:43
COŞKUN'DAN ÖĞRETMENE SALDIRIYA KINAMA
Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun Şanlıurfa'da öğretmenlere yapılan saldırılara karşı yaptığı basın açıklamasında:

Öğretmenlerimize Yapılan Saldırıları Kınıyoruz. Türkiye'nin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de ne yezık ki eğitim ortamları vatandaşın saldırısına en çok maruz kalınan yerler. Geçtiğimiz yıllarda Ceylanpınar ve Siverek ilçelerinde meydana gelen öğretmene şiddet vakalırnın bir benzerini ne yazık ki Şanlıurfa'da yine yaşadık. 

Rehberlik Araştırma Merkezi'nde görevli öğretmenlerimize ve yönetici odalarına yapılan saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Üyemiz olsun veya olmasın, bir eğitim neferine bu şekilde saldırılması hiçbir vicdan sahibinin kabul edemeyeceği bir şeydir. Demek ki hâlâ bu bölgede, kanunların yazılı olması hukukun üstün olduğu anlamına gelmiyor. Bir öğretmene kim hangi nedenle saldırır bilmiyoruz. Ancak hukukun, medeniliğin evrensel normları sorunların çözüm yolunun bu olmadığını gösterir. Okulların ve öğretmenlerin bu şekilde sürekli şiddete maruz kalmaları, hepimizin ayıbıdır. Eğer Kurumlarımızda alınan komisyon kararları Kuruma tekme tokat girerek çözülecekse, devlet aygıtı bu bölgede işlemiyor demektir. Yıllardır çeşitli sebeplerle kavgalara sahne olan bu kurumlarımızın sıkı bir denetimden geçirilerek, şeffaflaşması gerekmektedir. Üyelerimize ve eğitim ortamlarına yapılan bu saldırıyı bir kez daha kınıyor, Valiliğimizi maiyetinde çalışan memurlara sahip çıkması konusunda uyarıyoruz." dediYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık