Ana Sayfa Urfa Haberleri "CUDİ'DE ÇATIŞMA VAR"

"CUDİ'DE ÇATIŞMA VAR"

Başbakan Erdoğan "Şu anda Cudi dağlarında, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma devam ediyor'' dedi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2012 Çarşamba 14:08
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefet partilerini eleştirdi.
Erdoğan, şu anda Cudi dağlarında çatışma olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Cudi dağlarında şu anda terör örgütü ile güvenlik güçlerimiz çatışıyor. Durmak yok, sonuna kadar bu devam edecek. Bunu böyle bilsinler. BDP maalesef rüşdünü ispat edemediğini, terör örgütünün vesayetinden kurtulamadığını bu Nevruz'da bir kez daha göstermiştir. Arkadaşlarımızda yaptıkları görüşmelerde zaten bunu söylüyorlar; 'Ne yapalım bizim direnme gücümüz yok.' Söylüyorlar. Ama bunu gelip Meclis'te tabii söyleyemiyorlar. Orada bakıyorsun orada bayağı Kandil türü taktik uygulamanın gayreti içine giriyorlar.''
Kürt meselesinin çözümünde inisiyatif almaktan kaçınan BDP'nin, bu Nevruz'da da çözümü değil, kanı, gözyaşını, çatışmayı tercih eden, sorunu derinleştirmeden medet uman bir tutum sergilediğini belirten Erdoğan, ''Ben buradan özellikle Kürt kökenli kardeşlerime seslenmek istiyorum, bu çatının altından seslenmek istiyorum; Kardeşlerim BDP kendi ayakları üzerinde duramayan, kendi politikasını üretemeyen bir partidir" dedi.

CHP'ye eleştiri
CHP'nin Suriye konusunda yapacağı toplantıyı da eleştiren Başbakan, şöyle konuştu:
"Şu anda Anamuhalefet Partisi de Suriye ile ilgili bir toplantı yapıyor. Suriye'deki zulmü, Suriye'deki şu ana kadar on bine yaklaşan öldürülen kardeşimizi, öldüren rejimi savunmak üzere toplantı yapıyor. Çeşitli yerlerden sosyal demokratlarla birlikte bu mantıkla, bu anlayışla Suriye'ye çözüm vereceklermiş. Onun da değerlendirmesini önümüzdeki günlerde ayrıca yaparız. Kim nerede duruyor, bu çok önemli, kim kiminle beraber hareket ediyor? Kişi arkadaşının dinindendir, bunu unutmayın. Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu, bunu unutmayın ve bunların hepsini oturup değerlendireceğiz"

(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star